If Kindlustuse blogi

Roheline kaart pole enam roheline: mis riikidesse reisides seda vaja on?

Autoga Euroopasse reisides ei ole rohelist kaarti teadupärast kaasas vaja kanda. Tegelikult on seda liikluskindlustust tõendavat dokumenti vaja autoga reisides vaid nendes riikides, mis ei kuulu Euroopa Majanduspiirkonda, näiteks Venemaa ja Ukraina.

Roheliseks kaardiks kutsutakse dokumenti lihtsalt seetõttu, et kuni 2020. aasta juulini pidi selle printima rohelisele paberile. Enamasti tegi seda kindlustusselts ise kõikidele soovijatele tasuta.

Alates 1. juulist aga ei nõuta rohelise kaardi trükkimist rohelisele paberile, mis tähendab, et seda saab saata näiteks PDF-formaadis e-postile ja inimene saab dokumenti ise välja printida.

Ifi Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul on kliendid muudatuse hästi omaks võtnud ning on tänaseks suures osas teadlikud, et enam ei pea eraldi rohelisel paberil kaarti kindlustusseltsilt tellima.

Seltsi poole saab nüüd lihtsalt pöörduda palvega dokument endale elektrooniliselt edastada, et see ise kodus või tööl välja printida.

Sageli soovivad autoomanikud rohelist kaarti lihtsalt igaks juhuks – äkki tuleb ootamatult välismaale sõita. Aga tegelikult piisab Põhjamaades ja Lätis-Leedus tavalisest välja trükitud poliisist.

Roheline kaart on kõikidele klientidele liikluskindlustuse kehtivuse ajaks tasuta ning seda on vaja kaasas kanda järgmistesse riikidesse reisides: Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Montenegro, Serbia, Tuneesia, Türgi, Ukraina, Valgevene ja Venemaa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.