If Kindlustuse blogi

Roheline kaart polegi roheline – milline paber on vaja välismaale sõites endaga kaasa võtta?

Välismaale sõites ei ole enam vaja kindlustuspoliisi printida tingimata rohelisele paberile.Foto: Shuttestock

Staažikamad autojuhid mäletavad, et varasemalt oli Euroopasse sõites vaja kaasa võtta mingisugune roheline kaart. Mida see endast kujutas ning mida täna välismaale sõites kindlustuspaberite kohta teadma peab?

Mis on üldse roheline kaart?

Roheliseks kaardiks kutsutakse liikluskindlustust tõendavat dokumenti, mis 2020. aastani tuli printida rohelisele paberile. Alates 2020. aasta 1. juulist enam rohelist paberit ei nõuta, mis tähendab, et poliisi saab saata PDF-formaadis e-postile ning inimene saab vajaliku dokumendi ise välja printida.

Sageli soovivad aga autoomanikud rohelist kaarti lihtsalt igaks juhuks – piirid on lahti ning äkki tuleb ootamatult välismaale sõita. Tegelikkuses piisab Põhjamaades ning teistes Balti riikides kui ka tegelikult terves Euroopa Liidus tavalisest välja trükitud poliisist. 

Küll tasub meeles pidada, et kui Eestis ei ole enam poliisi paberkandjal vaja, siis välismaale sõites tasub see kõiksuguste arusaamatuste vältimiseks prinditud kujul kaasa võtta.

Roheline kaart on kõikidele klientidele liikluskindlustuse kehtivuse ajaks tasuta ning seda on vaja kaasas kanda järgmistesse riikidesse reisides: Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Montenegro, Serbia, Tuneesia, Türgi, Ukraina, Valgevene ja Venemaa.

Kuidas vajadusel roheline kaart endale tellida?

Kui oled reisimas ülal nimetatud riikidesse ja vajad nn rohelist kaarti, siis selle saad tellida, tehes avalduse If Kindlustuse iseteeninduse kaudu või helistades kindlustustelefonil 777 1211. Kui on olemas kehtiv liikluskindlustus, siis on rohelise kaardi tellimine kliendile tasuta.

If Kindlustus saadab kaardi PDF-formaadis e-mailile ning seejärel on võimalik igaühel see tavalisele paberile printida, roheline värv ei ole kohustuslik. 

Tutvu lähemalt Ifi laiema kaitsega kaskokindlustuse ning meie liikluskindlustuse võimalustega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.