If Kindlustuse blogi

Roheline kaart Suurbritannias: mida peab jälgima seal reisides?

Foto: Shutterstock.

Kuna mullu veebruaris lahkus Suurbritannia ametlikult Euroopa Liidust, tõi see kaasa ka väikese muudatuse seal liiklemise osas. 

Nimelt tuleb nüüd Eestis arvel oleva sõidukiga Suurbritannias ringi liigeldes võtta kaasa roheline kaart. Varem piisas riigis reisimiseks ainult tavapoliisist, kuid alates 2021. aastast enam mitte. 

Sama kehtib ka siis, kui Eestisse siseneb Suurbritannia numbrimärgiga auto. Sõidukil peab olema kas roheline kaart või piirikindlustuse leping. 

Roheline kaart on kehtivat liikluskindlustust tõendav dokument, mis on vajalik, kui reisid väljaspool Euroopa Majanduspiirkondi. Ainult liikluspoliisist piisab siis, kui plaanid külastada Euroopa Majanduspiirkonna riike (sh ka Šveits). Rohelise kaardi alusel hüvitatakse välismaal kaasliiklejatele või sõidukitele tekitatud kahjud.

Kuidas endale roheline kaart saada?

Rohelise kaardi saab endale tellida Ifi e-büroos või helistades If Kindlustuse infotelefonil 777 1211. Kaardi tellimine on kehtiva liikluskindlustuse ajal tasuta. 

Tasub meeles pidada, et rohelist kaarti läheb vaja riikides nagu: Venemaa, Ukraina, Valgevene, Suurbritannia, Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Montenegro, Serbia, Tuneesia ja Türgi.

Lisaks ei pea enam alates 2020. aasta 1. juulist roheline kaart olema rohelisel paberil. See tähendab, et kaardi saab tellida PDF-formaadis enda e-maili peale ning hiljem valgele paberile ise välja printida. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.