Rohkem kindlustada pole võimalik: kui põhjaliku kaskopaketi endale Eestis soetada saab?

Kaskokindlustust peetakse üldiselt võrdlemisi heaks garantiiks selle vastu, et isegi kui juht ise mingi jamaga hakkama saab, siis vähemalt ei lähe see talle varandust maksma. Tegelikult on kaskol ja kaskol vahe sees.

Seekord vaatamegi, kui suureks selle vahe erinevate kaskopakettide vahel ajada saab ning kui põhjalikult enda sõidukit kindlustada on võimalik.

If Kindlustuses on kaskokindlustuses neli erinevat taset: Superkasko, Superkasko Ekstra, Superkasko Lux ja Superkasko Lux+. Mõistagi katavad uued tasemed juba kõik eelmistes tasemetes olevad kaitsed ning mida põhjalikum pakett valida, seda rohkem erinevaid lisakaitseid klient ka saab.

Superkasko ehk esimese tasemega on kaetud kõik tavalisele kaskokindlustusele omased punktid. Kogurisk ehk õnnetusjuhtumid, vargused, vandalism ja tulekahjud, samuti loomale otsasõidud ning mistahes klaasikahjud.

Ka võtmete kaotamise või hävimise korral võib Superkasko omanik Ifilt abi saada. Lisaks pakub If Kindlustus Superkasko alt ka õppesõidu kaitset, mis hõlmab pereliikme õppesõidu ajal tekkinud kahjusid. Superkaskoga on kindlustatud ka kerghaagised (täismass ei ületa 750 kg).

Milliseid lisakaitseid valida saab?

Kui Superkasko katab ära näiliselt kõik vajaliku, siis tegelikult on võimalik enda sõiduk kindlustada tunduvalt põhjalikumalt, kui esialgu arvata oskaks.

Ka väiksema plekimõlkimise korral tuleb suure tõenäosusega auto töökotta saata. See aga tähendab, et juht peab ilma oma põhilise sõiduriistata nii kaua hakkama saama.

Et omanik takso või asendusauto peale ise suuri summasid kulutama ei peaks hakkama, pakub If juba Superkasko Extra paketiga asendusauto või päevaraha, et hüvitada sõiduki remondist tekkinud ebamugavused.

Samuti võib paljusid uute autode omanikke huvitada see, et nende auto väärtus on ka õnnetusse sattudes kindlustatud. Teatavasti kaotab uus sõiduk juba esindusest välja sõites osa oma väärtusest, mis ei rõõmusta tõenäoliselt ühtegi omanikku, kelle uhiuus sõiduk peaks ühel või teisel põhjusel õnnetuses osalema.

Õnneks kaasneb Superkasko Ekstra paketiga ka uusväärtuse kindlustus. See tähendab seda, et kui uus auto peaks sattuma õnnetusse ja seda ei ole võimalik taastada, siis hüvitatakse auto soetamisväärtus.

Kuidas autot veelgi paremini kindlustada?

Eelmainitud lisakaitsed on tegelikult alles jäämäe tipp. Rääkida võiks veel omavastutuseta pagasi- ja reisikindlustusest, liisingukindlustusest ja ka omavastutuseta välispeeglite kaitsest. Kogu nimekirja pakutavatest kaitsetest leiab Ifi kaskokindlustuse alalehelt, kus saab erinevaid pakette ka mugavalt võrrelda.

Kui mõnel autojuhil peaks olema soov enda sõiduk ilma pikemalt süvenemata eriti laia kaitsega kindlustada, siis Ifis on ka selline variant olemas.

“Kõige laiema kaitse garantii”, mis kaasneb Ifi Superkasko Lux+ paketiga, just seda lubabki. Garantii põhimõte on väga lihtne – kui leiad laiema kindlustuskaitsega kaskokindlustuse 30 päeva jooksul alates kindlustusperioodi algusest, lisab If kõik puuduvad kaitsed tasuta Sinu lepingusse või lõpetab lepingu ja tagastab tasutud kindlustusmakse.

Kõlab liiga hästi? Aga vaata lähemalt Ifi Kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.