Sõitsin tormiga maha kukkunud puule otsa, kas liikluskindlustus aitab?

Kaskokindlustus katab puule otsasõidu tagajärjel tekkinud kahju ning omanikule jääb tasuda vaid omavastutuse osa.Foto: Shutterstock

Pole sugugi harvad juhused, kui tugeva tormituule või kõrge ea tõttu murdunud puud autoteedele langevad. Päästjad paraku ei jõua alati igale poole kohe kohale ning võibki juhtuda, et ettevaatamatuse või lihtsalt halva õnne korral teel lebavale puule otsa sõidetakse ning oma autole tõsisemalt viga tehakse. Kas sellisel juhul on lootust, et kindlustus appi tuleb ja remondikulud kinni maksab?

Nagu igasuguse õnnetuse puhul tuleks alustada ka puule otsa sõitnud auto sündmuskoha jäädvustamisest. Kuigi kindlustus ei pruug fotosid alati küsidagi, võiks igaks juhuks juhtunu kohta siiski mõni foto olemas olla, et toimunut hiljem tõendada saaks.

Kaskokindlustus on alati abiks

Eestis kehtiv kohustuslik liikluskindlustus katab puule otsasõidu tagajärjel tekkinud kahju vaid siis, kui juht või mõni kaasreisija sai samuti õnnetuses vigastada ja see tähendab ainult juhi ja kaasreisija ravikulu hüvitamist. Kindlasti katab aga taolise kahju kaskokindlustus ning omanikule jääb tasuda vaid omavastutuse osa. See puudutab nii teele langenud puule otsa sõitmist või näiteks olukordi, kui autole on peale kukkunud puu.

Tegelikult olekski südamerahu tagamiseks mõistlik sõlmida kaskokindlustus. Juhul kui auto tõsisemalt kannatada saab, võimaldab Ifi kaskokindlustus kasutada 24/7 Ifi tasuta autoabi.

If kindlustuse enamikesse superkasko pakettidesse kuulub ka sõidukijuhi ja kaasreisijate õnnetusjuhtumi kindlustus 10 000 eurot. Kui liiklusõnnetuse tagajärjel saab juht või kaasreisija püsiva tervisekahjustuse või sureb, makstakse see välja ühekordse hüvitisena. Kui aga inimene on sunnitud õnnetuse tagajärjel olema vähemalt seitse päeva haiguslehel, makstakse hüvitis välja päevarahadena.

Kinnistu omanik võib samuti saada kahjunõude

Kinnistu omanikudki võiksid oma tagala kindlustamise peale mõelda. Kuigi tormi ja tuule vastu ei saa keegi midagi teha ning omanik ju tegelikult süüdi pole, võidakse hiljem just temalt kahju välja nõuda. Sellistel puhkudel on kasu vastutuskindlustusest, mis kaitsebki kolmandatele osapooltele tekitatud kahju korral. Nii võib süda olla rahul ning kartma ei pea, et uksele koputatakse ja mõne noobli luksusauto remondikulud välja nõutakse, sest kindlustus tuleb appi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.