If Kindlustuse blogi

Statistika: kui palju on remondikulud kõige levinumate kaskojuhtumite puhul?

Oled sa äsja load saanud või juba kogenud autojuht – apsakaid teeme me aeg-ajalt kõik ning liiklusõnnetusse sattumine pole kellegi jaoks kunagi täielikult välistatud.

Et taolised olukorrad ei lõppeks enda rahakoti kergendusega, on soovitatav omada kaskokindlustust. Seoses sellega vaatasime, millised on If Kindlustuse kõige levinumad kaskojuhtumid ning kui suur on nende juhtumite keskmine remondisumma.

TOP 5 kaskojuhtumid

Esimeselt kohalt leiab klassikalised klaasikahjud (killustikukivid, klaasitäkked ja tõsisemad klaasikahjustused), mille osakaal on 40% kõikidest kaskojuhtumitest. Keskmine remondisumma klaasikahjude korral on üle 500 euro.

Lisaks on enamik klaasikahjusid If Kindlustuses 0 € omavastutusega, mis tähendab, et klaas parandatakse või vahetatakse ära tasuta.

Teisel kohal on 17 protsendiga otsasõidud erinevatele seisvatele objektidele (puu, äärekivi, post jms). Selliste õnnetuste korral jääb remondisumma 1700 euro vahemikku. Kuna uuematel autodel on kere küljes rohkesti andurid ja kaamerad, tõuseb ka remondi hind seetõttu.

Kolmandale kohale jääb pargitud autole tekitatud vigastused, mis on 15% kõikidest kaskokahjudest. Ikka võib juhtuda, et parklas avad suure tuhinaga ukse ja kogemata mõlgid kõrval seisva auto ära või kohalt välja tagurdades riivad teist sõidukit.

Keskmine remondisumma parkivale autole tehtud vigastustes on If Kindlustuses ligi 1000 eurot.

Neljas kõige levinum kaskojuhtum on kokkupõrge teise sõidukiga, mis moodustab 10% kõigist kaskokahjudest. Õnnetuse korral hüvitab kannatanule kahjud alati liikluskindlustus, kuid kui oled põhjustaja, tuleb appi sulle kaskokindlustus.

Kokkupõrkel teise sõidukiga kulub sõiduki remontimiseks keskmiselt ligi 3000 eurot.

Viiendal kohal on metsloomadega seotud kokkupõrked, mille osakaal on 7% kogu kaskojuhtumist. Kuna Eestis on ligi 50% tervest maismaast kaetud metsaga, tähendab see ka rohkesti ulukeid, kes igal ajahetkel võivad teed ületada.

Metsloomadega seotud õnnetuste remondisumma on keskeltläbi 2500 eurot juhtumi kohta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.