If Kindlustuse blogi

Statistika: Millised kaskokahjud on kõige levinumad?

Foto: Shutterstock

Eksimine on inimlik ning õnnetusse võib sattuda ka hoolikas olles ja reegleid järgides. Mõnikord lihtsalt jagab saatus halvad kaardid. Samuti võib õnnetusi juhtuda kogenematusest või lihtsalt rumalast asjaolude kokkusattumisest.

Selle jaoks ongi olemas kaskokindlustus, mis on kõige parem võimalus, eriti kallite autode puhul, vähendada oma riske ja ootamatuid suuri kulutusi. Uurisime If Kindlustuse viimase kolme aasta statistikat ja vaatasime, millised on kõige levinumad kaskojuhtumid.

Esimesel kohal on muidugi klaasikahjud, mis moodustavad 41% kõikidest juhtumitest. Kui esmapilgul võib see tunduda tühine kulu, siis arvestada tuleb, et tänapäevastel autodel on sageli esiklaasi sees ka soojendustraadid ning vahetuse käigus tuleb kalibreerida ka erinevaid esiklaasi juurde pandud juhiabisid, et need korrektselt töötaks. Seega võivad kulud tõusta päris suureks.

Teisel kohal (18%) on otsasõit muule objektile, näiteks äärekivi, puu, post või aed. Sarnaselt eelmisele punktile võis vanasti tähendada see halvimal juhul värvitöid, siis nüüd võib vahetust vajada ka kaamerad ja andurid, mida moodsatel autodel on igas küljes.

Kolmas levinum juhtum on pargitud sõiduki vigastamine (14%), kus autot on vigastatud, aga süüdlane pole endast teada andnud ja seega jääb kahjude kandmine omaniku kanda.

Neljas (12%) kokkupõrge teise sõidukiga (liiklusõnnetuse põhjustaja), mille puhul teise osapoole kahjud maksab kinni kohustuslik liikluskindlustus, aga õnnetuse põhjustaja peab ise oma kulud kandma, kui tal just kaskolepingut pole. Siinkohal ilmselt ei ole vaja täpsustada, kui palju võib raskema avarii korral moodsa auto remont maksma minna.

Viiendaks levinumaks juhtumiks on otsasõit loomale (6%). Eestis on väga palju metsloomi ning kui enamik näevad ohtu suurtes ulukites, kellega kohtumine võib ka eluohtlik olla, siis majanduslikku kahju võivad teha ka väiksemad elukad. Näiteks kokkupõrge kähkrikuga võib lõppeda samuti eesmiste detailide ja andurite vahetusega.

Seega võib kaskokindlustuse poliis ära tasuda ka juhul, kui auto pole liisingus ja pank ei nõua kaskot. Võimalikud kulud võivad olla väga suured ja kaskokindlustus tagab südamerahu. Vaata ja arvuta siit, kui palju selline rahu sulle maksaks.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.