If Kindlustuse blogi

Statistika: millises vanuses autod satuvad kõige sagedamini liiklusõnnetusse?

Liiklusõnnetusest pole täielikult kaitstud mitte ükski auto ning see võib juhtuda iga sõidukiga, olenemata selle vanusest, margist või suurusest.

Millises vanuses sõidukid satuvad kõige sagedamini avariisse? Liiklusõnnetuse puhul jälgiti avarii põhjustaja sõiduki vanust.

If Kindlustuse viimase 12 kuu (november 2019-oktoober 2020) toimunud liikluskindlustuse õnnetuste statistikast selgub, et kõige enam sattusid avariisse 11-15 aasta vanused sõidukid (29%).

Teisena tegid kõige sagedamini liiklusõnnetusi 16 aastat või vanemad sõidukid, mille osakaal oli 20 protsenti. Sellele järgnesid 4-7 aasta vanused sõidukid (19%) ning kuni 3 aasta vanused 18 protsenti. Kõige vähem sattusid viimase 12 kuu jooksul liiklusõnnetusse 8-10 aasta vanused sõidukid, mille osakaal kõikidest liiklusõnnetustest oli 14 protsenti.

Kaskokindlustuse õnnetused

Enim kaskokindlustuse õnnetusi viimase aasta jooksul toimus kuni 3 aasta vanuste sõidukitega (37%). Järgmisel kohal on 4-7 aasta vanused autod, mille osakool oli pisut väiksem kui 34%.

Tunduvalt vähem oli kaskokindlustuse õnnetusi 8-10 aasta vanustel ning 11 aastat ja vanematel sõidukitel, mille osakaal oli vastavalt 15 ja 14 protsenti. See on nii ilmselt seetõttu, et uuematele sõidukitele ostetakse kaskokindlustust pigem tihedamini kui vanematele sõidukitele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.