If Kindlustuse blogi

Statistika: millist tüüpi liiklusõnnetused on kõige sagedasemad?

Foto:Shutterstock.

Avarii võib põhjustada ükskõik mis, olgu see pool aastat kestev kehv ja pime suusailm, libedus, loomad teel või enda sõiduviga. Kõige enam liikluskahjusid registreeritakse jaanuaris — If Kindlustuse statistika põhjal ligi 10% rohkem kui teistel kuudel.

Millist tüüpi õnnetused sõidukijuhte kõige rohkem tabavad?

If Kindlustuse statistikast selgub, et 85% kõikidest õnnetustest moodustavad autode või muude mootorsõidukite vahelised kokkupõrked.

Järgnevad otsasõidud muule varale, nagu näiteks teerajatistele, hoonetele, aedadele, postidele või bussipeatustele. Nende osakaal moodustab 11%, ülejäänud 4% alla kuuluvad raskesti liigitatavad või muud õnnetused.

Kergliikuritega õnnetusi, näiteks jalg- või tõukeratta ning auto vahelisi kokkupõrkeid, pannakse aastas kirja kümneid. Selliste õnnetuste lühikirjeldus on enamasti niisugune: auto sooritas ristmikul pööret, kui jalgrattur suure hooga esitiiba sisse sõitis.

Liikluskindlustus on kõikidele sõidukitele kohustuslik enda vastutuse kindlustus ning see aitab eelnimetatud olukordades maandada riske ja võimalikke nõudeid.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.