If Kindlustuse blogi

Sügis läheneb ja linn on lapsi täis: mida tähele panna ja kuidas ohutust tagada?

Foto: Scanpix/Sakala/Marko Saarm.

Augusti viimane nädal on käes ja sügis on piltlikult öeldes uksele koputamas. Lisaks külmematele ilmadele toob september liiklusesse hulgaliselt uusi liiklejaid: koolilapsi. Eriti pinev on liiklus enamasti septembri esimesel nädalal ja esimesel esmaspäeval, mil lapsed ja noored üheskoos sammud koolimajade poole seavad.

Vähemalt nii nägi asi välja siis, kui peamiseks liiklusvahendiks polnud autod. Tänapäeval tähendab esimene september tihtipeale aga rohkeid liiklusummikuid ja närvilisi lapsevanemaid, kes lisaks tööle jõudmisele nüüd ka lapsed õigeks ajaks kohale toimetama. Kuigi täpselt sama muster kordub igal aastal, on elu näidanud, et suvise liiklusega harjunud juhid ei pruugi alati septembrikuu esimestel nädalatel harjumatult närvilise liiklusega harjunud olla.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul elavneb septembri esimestel päevadel liiklus märgatavalt. On oluline, et seda võtavad arvesse ka need autojuhid, kes ise otseselt lapsi kooli ei vii, aga siiski nendega – ja lastevanematega – liikluses kokku peavad puutuma. “Lapsed on esimestest koolipäevadest elevil, samuti on nii kooliaasta alguse kui puhkuste lõppemise tõttu liiklus tavapärasest tihedam ja ummikud sagenevad,” ütles Veilberg.

Eriti tähelepanelik tuleks olla ülekäiguradade, koolide ja lasteaedade juures – lapsed on liikluses nö ettearvamatu element ning koolide ja lasteaedade ümbruses on sügiseti tihtipeale ummikuid, millega suvel sõitjad harjunud ei pruugi olla.

Seega tasub septembri esimesel nädalal varuda hommikul kindlasti rohkem aega ning mitte lasta end tükk maad närvilisemast liiklusest häirida. “Kindlasti vajavad esimesse klassi minejad uue kooliteega harjumist ja harjutamist,” ütles Veilberg. Sama põhimõte kehtib ka puhkustelt naasnud autojuhtide kohta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.