Sügis läheneb ja metsloomad teel: mida teha avarii korral?

Foto: Meelis Meilbaum, Virumaa Teataja / Scanpix Baltics

Nii nagu igal aastal on metsloomad sügise hakul ja sügisel aktiivsed, seda eriti õhtusel ajal, seega tasub teada, kuidas potentsiaalset avariid vältida.

„Kõige sagedamini satuvad metsloomad autodele ette kevad- ja sügiskuudel siis, kui väljas on pime. Suurim tõenäosus on metsloomaga kokku põrgata enne südaööd,” rääkis If Kindlustuse sõidukikindlustuse tootejuht Reet Veilberg.

Veilbergi sõnul sagenevad sügisel auto ja looma kokkupõrked kahel põhjusel: esiteks on sügisel paljudel ulukitel, näiteks põtradel ja hirvedel, jooksuaeg. Teist olulist rolli mängivad tema hinnangul halvenev nähtavus ja raskemad teeolud, mis vähendavad juhi reageerimisaega, et kokkupõrget vältida.

Mida teha, kui toimus metsloomaga kokkupõrge?

  • Lülita sisse sõiduki ohutuled ja hinda olukorda. Vajadusel kasuta ohukolmnurka.
  • Kui avariis said viga inimesed, helista abi saamiseks hädaabinumbrile 112.
  • Kokkupõrke järjel teavita Keskkonnainspektsiooni numbril 1313 vigastatud või hukkunud loomast. Linna või asula piires sõiduki alla jäänud loomadest tuleks teatada anda kohalikule omavalitsusele.
  • Kui sõiduk sai kahjustada, fikseeri juhtum politseis, helistades numbril 112.
  • Võimalusel pildista sündmuskohta, et hilisemat asjaajamist lihtsustada.
  • Pärast juhtumi fikseerimist võib sõidukiga sündmuskohalt omal jõul lahkuda juhul, kui sõidukiga liikumine on täielikult ohutu. Muul juhul tuleb sõiduki transportimiseks kasutada puksiirteenust või Ifi autoabi.
  • Teavita oma kindlustusseltsi kahjust, kui sul on kaskokindlustus. Metsloomaga kokkupõrke puhul Ifi kaskokindlustusega omavastutust ei rakendata.
Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.