Sulailm: milliseid ohtusid see autodele kujutab?

Märts kipub meie kliimas kaasa tooma ettenägematuid ilmastikuolusid, mis tantsivad null kraadise temperatuuri ümber. Ühel hetkel on teed lihtsalt märjad, siis aga täielikult jäätunud. 

Autojuhile ning jalakäijale kujutab see mõistagi ohtu. Kuigi linnasisesed teed on tavaliselt hooldatud ning sõidetavas seisukorras, võivad kõrvalteed ning vähem läbitavad otsad olla jääs või ohtlikud.

Lisaks tekivad sulaveega roopad ning libisemisoht on pidevalt õhus. Sageli lükatakse talvel ka teed laiemaks ning autojuhid võivad sõita liiga tee äärde, kus korraliku tee asemel on vaid murule või porile aetud kruus. Siis võivad sõidukid vajuda kraavi või teelt välja.

Heaks näiteks oli 23. ja 24. veebruaril aset leidnud jäävihm, tänu millele toimus üle-eestiliselt tavapärasest palju rohkem õnnetusi.

See on siililegi selge, et kõigepealt tuleb lihtsalt olla ülimalt ettevaatlik. Valida tuleb õige sõidukiirus, jälgida teeolusid, nähtavust ning mitte oma sõiduoskusi üle hinnata. Auto tuleb samuti hoida turvalises seisukorras, kontrollima peaks kindlasti rehvide olukorda, tulesid ning kojamehi.

Autoabi päästab päeva

Vahel on vaja säärastes ilmaoludest sõita ning kui peakski õnnetus juhtuma, saab kaskokindlustuse olemasolul tellida If Kindlustuseautoabi. Tegu on ööpäevaringse teenusega, mis tõtab appi mistahes probleemi korral.

Ifi 24/7 autoabi on olemas telefonil 777 1211 ning selle käigus saab järgi tellida treileri, kutsuda abi rehvivahetusel, auto käivitamisel või mõne muu ettenägematu probleemiga. Kui sõidukit on tõesti vaja pukseerida, siis katab If ka selle käigus tekkida võivad kahjustused. Sama ei saa aga öelda olukorra kohta, kus juht ise autot pukseerima hakkab.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.