Elektriautode kohta levib ohtralt müüte, mis ei vasta sugugi tõele. Kummutame need koos If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piirojaga ja räägime sellest, kuidas oma elektriauto eest hoolt kanda ning millist kindlustust valida.
Tihti räägitakse, et elektriauto võib ootamatult seiskuda, jättes juhi tee äärde seisma. “Meie autoabi statistika näitab, et see ei ole kuidagi erinev teiste kütustega sõitvatest autodest,” kinnitab Piiroja. “Pigem juhtub sellist asja väga harva.”
Teine levinud eksiarvamus on hirm, et elektriauto läheb kergesti põlema – ka seda Ifi statistika ei kinnita. “Pigem on see tavapärasem teiste kütustega autode puhul,” sõnab Piiroja.
Kolmas mure on see, et äkki ei lähe elektriauto väga külma ilmaga tööle. Ka see müüt ei leia Ifi autoabi statistikast kinnitust. “Ei ole märganud märkimisväärseid probleeme ka kõige külmemate ilmade korral. Pigem elektriautode sõiduulatus väheneb külma ilmaga,” ütleb Piiroja.
Viimase asjana tuleb kummutada müüt, et elektriautode kaskokindlustuse hind on väga kõrge. Kasko hind sõltub sõiduki enda hinnast ning seetõttu on kallimate bensiini- või diiselautode kindlustused sageli isegi elektriautode omast kõrgemad. Kaskokindlustuse hinda mõjutab ka sõiduki kiirendus – kiire elektriauto kindlustamine on teinekord kallim, sama kehtib ka teist tüüpi mootoritega autode puhul.
Suures pildis ei erine elektriautode kindlustamine kuidagi teiste autode kindlustamisest.
Olenemata sellest, kas omad sisepõlemismootori või elektrimootoriga sõidukit, kaskokindlustuse hinda saad arvutada siit.