If Kindlustuse blogi

Tahan haagissuvilaga suvel ringi reisima minna, aga mis kindlustust ma vajan?

Foto: Shutterstock

Suvi pole enam sugugi kaugel ja paljudel tõenäoliselt ka puhkuseplaanid juba tehtud. Rohkesti populaarsust on viimase paari aastaga kogunud haagissuvilaga ringi reisimine, ent siinkohal võib tekkida küsimus – kas seda peab samuti kindlustama?

If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul oleneb see peamiselt sellest, kas haagissuvila kuulub sulle või rendid sa seda. 

“Kui haagissuvila on sinu oma, siis kindlasti pead vaatama, et sellel on kehtiv liikluskindlustus. Kasulik oleks veel lisaks ka kaskokindlustus sõlmida. Isegi kui autol on kaskokindlustus olemas, siis haagissuvilale see paraku ei kandu. Kui aga kindlustad nii sõiduki kui ka haagissuvila kaskoga, hüvitab ühe või teise vigastada saamisel kahjud kindlustusselts,” räägib Piiroja.

Samas otsustavad paljud ka rentida haagissuvilat. Sel juhul soovitab Piiroja kindlasti koheselt rendifirma käest uurida, millised on nende kindlustustingimused.

“Kui läheb meelest kindlustuse kohta küsida ja juhtub hiljem mingisugune õnnetus, siis võib hiljem välja tulla, et inimene peab omast taskust maksma suure omavastutuse või kahjusumma. Seega tasub kohe selgeks teha, mis juhtudel ja kui palju peab õnnetuse korral klient ise tasuma,” selgitab ta.

Vaata järele siit, milliste õnnetuste eest sind kaskokindlustus kaitseb

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.