Täke autoklaasil tuleks parandada esimesel võimalusel

Foto: Shutterstock

Auto tuuleklaasile kipuvad vahel tüli tegema väikesed täkked. Nendega tasub aga ettevaatlik olla ning parandada need esimesel võimalusel. Kunagi ei tea, millal areneb väikesest täkkest mõra, mis segab juba oluliselt autojuhi nähtavust.

Mis juhtub, kui kahju põhjustas teine sõiduk?

“Autoklaasile tekitatud täke hüvitatakse kahju põhjustaja liikluskindlustuse alt, kui kahju on tekitatud teise sõiduki koormast või küljest paiskunud detaili või muu esemega,” räägib If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus. Ta toonitab, et muidugi peab sellisel juhul olema võimalik tõendada, et täkke põhjustajaks oli just teine sõiduk.

Kruus märgib samas, et rataste alt paiskunud kivi tõttu tekkinud kahju liikluskindlustuse alt ei hüvitata. “Siinjuures ei ole üldse oluline, kas kahjustusena tekib täke esiklaasile või midagi muud,” lisab ta.

Mõra võib tekkida kõige ebasobivamal ajal

Taavi Kruus soovitab tekkinud täkke kindlasti parandada esimesel võimalusel, sest mõra võib tekkida kõige ebasobivamal ajal. “Näiteks puhkusel olles või autoga välismaal viibides,” toob ta näite. 

Täkke parandamine on kiire ja auto omaniku jaoks mugav protseduur, kuna töö teostatakse ootetööna võtab aega ca 30 minutit. “Klaasi vahetamiseks tuleb seevastu broneerida aeg ning arvestada asjaoluga, et autot ei saa kasutada mitu tundi,” selgitab Taavi Kruus. 

Tema sõnul on täkke parandamine ka keskkonnasõbralikum, sest klaasi vahetamine tekitab hulganisti jäätmeid, mida taaskasutada ei ole võimalik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.