If Kindlustuse blogi

Tankisid sõidukisse valet kütust: kuidas suhtub kindlustus?

Foto: Shutterstock.

See hirmutav juhtum võib hajameelsuse tõttu tabada meid kõiki: tanklas läheb püstol sisse, alustame rahumeelselt tankimist ning otsikut tagasi ulatades avastame, et oleme näiteks bensiinimootoriga autosse tankinud diislit.

Mida aga ütleb taolises olukorras kindlustusselts?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul ei tohiks autot sellisel juhul kindlasti mitte käivitada. Esmalt tuleks helistada puksiirile, kes kohale tuleb ning auto remonditöökotta viib. Töökojas pumbatakse paak tühjaks ning valatakse sisse õige kütus.

Kaskokindlustuse alt on puksiirteenus tasuta juhul, kui see tellitakse läbi If Kindlustuse klienditelefoni 777 121. Kui autoabisse helistatakse ise ja teenus tellitakse otse, siis If seda ei hüvita,” rääkis Kruus. 

Töökojas tehtud tööde eest peab klient siiski ise maksma, ka siis kui ta on vale kütusega ise mõnda aega sõitnud ning sõiduki küttesüsteemile ja mootorile kahjustusi põhjustanud.

Küll aga kuulub hüvitamisele kindlasti aga üks põnev nüanss: kui keegi sõidab tanklast minema koos tankuri püstoliga, hüvitatakse tankurile põhjustatud kahju liikluskindlustuse alt ning autole tekkinud kahju kaskokindlustuse alt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.