If Kindlustuse blogi

Tasub teada: Kas kiiruskaamera trahvid võivad sinu kindlustusmakset mõjutada?

Foto: Scanpix/Eesti Meedia/Kristjan Teedema.

Enamik autojuhte eksivad vahetevahel ühe või teise liikluseeskirja vastu, mis ei tähenda, et nad ka pahatahtlikud oleksid.

Tänu maanteedele paigaldatud liikluskaameratele tuvastab politsei kõige rohkem selliseid sõidukeid, mille juhid maksimaalselt lubatud piirkiirust ületavad. Piirkiiruse ületamine on kindlasti kõige sagedasem liikluseeskirjade rikkumine üldse.

Kas regulaarselt piirkiiruse ületamisega vahele jäänud autojuhid peaksid ka kindlustusmakse kallinemise pärast muretsema?

“Kiiruskaamerate jagatud trahvid juhi kindlustusmakset ei mõjuta,” sõnas Ifi liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg. “Selline info, isegi püsivate rikkumiste kohta, ei ole kindlustusseltsidele kättesaadav. Selts kontrollib kahjukäsitluse käigus seda, kas süüdlasel oli  juhtimisõigus olemas, kuid rikkumised siia ei puutu.”

Kuigi kindlustusseltsid ei võta kindlustuspakkumist tehes juhi kiiruseületamisi ja muid liikluseeskirjade eiramise eest saadud trahve arvesse, uuritakse iga kliendi puhul siiski varasemate liikluskahjude tausta.

“Ideaalis võiks ehk olla tõesti nii, et kiiruskaamera kontrollib ka sõidukil kehtivat kindlustust ja kasvõi tehnoülevaatuse olemasolu, kuid täna on sellise võimekusega vaid politsei,” lisas Veilberg.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.