If Kindlustuse blogi

Tasub teada: Mida hüvitab kaskokindlustus ja mida mitte?

Esimene asi, mida ükskõik millist kindlustus tehes silmas pidada, on tingimused. Mõistlik on mitte eeldada, vaid kontrollida. Kui leping tundub liiga pikk ja keeruline, siis võib alati oma kindlustusfirmasse helistada ja olulisi asju täpsustada.

Siiski saab välja tuua peamised asjad, mida sõidukite kaskokindlustus katab. Samas tuleb arvestada, et teatud juhtudel võib kindlustusselts ka kulude katmisest keelduda, kui rikutud on lepingu tingimusi (näiteks juhtus õnnetus joobes peaga sõitmise tagajärjel).

Superkasko katab järgmisi asju:

  • õnnetusjuhtum. See tähendab sinu poolt põhjustatud liiklusõnnetust, loodusõnnetust, sõiduki osade kahjustumist või tahtlikku kahjustamist sinuga mitteseotud isiku poolt.
  • vargus, röövimine. Samuti on kaitse all sõiduki kahjustumine või hävimine röövimise, varguse või nende katsete käigus.
  • vandalism ja tulekahju, ka kolmandate isikute poolt süütamise, suitsu, tahma või kustutustööde tõttu.
  • metsloomale otsasõidust tekkinud kahjud kaetakse If kindlustuse kasko puhul ilma omavastutuseta.
  • klaaside vahetus ja parandamine. If kindlustusel on ka see omavastutuseta.
  • võtmete kaotamise või hävimise korral uue soetamine või vahetamine ilma omavastutuseta.
  • lisavarustus. Sõidukiga koos on kindlustatud laste iste, katuseboks, katuseraam ja jalgrattahoidja. Lisaks sõiduki originaalosadele on automaatselt kindlustatud mitte-tootja poolt paigaldatud sõiduki osad kuni 1000 euro ulatuses. Näiteks valuveljed, spoilerid, lisatuled, kaitserauad, maalingud jne. Vajadusel saab hüvitislimiiti suurendada.

Natuke kallimas Superkasko Extra paketis lisandub veel asendusauto ja sõidukijuhi õnnetusjuhtumi kaitse. Sõidukijuhi õnnetusjuhtumi kaitse väärib kindlasti suuremat tähelepanu, sest kui liiklusõnnetuse tagajärjel saab juht püsiva tervisekahjustuse või koguni sureb, aitab hüvitis leevendada pere majanduslikke muresid.

Kindlustada saab kuni 20-aasta vanust sõiduautot, pakiautot, veoautot, vedukit, haagist, mootorratast, bussi või traktorit.

Kaitse kehtib kõikjal Euroopas, välja arvatud Ukrainas, Valgevenes ja Venemaal. Kehtivuspiirkonda on samas võimalik ka laiendada.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.