If Kindlustuse blogi

Tee õige valik: millist kaskokindlustust sa oma autole vajad?

Foto: Shutterstock

Kaskokindlustusega hüvitatakse sinu sõidukile tekkinud kahju siis, kui põhjustad ise avarii või juhtub autoga mõni muu õnnetus – alates vandalismist, lõpetades võtmete kaotamise, asendusauto võimalusega remondi ajal või 24/7 autoabiga. Ifis saad valida kaskopaketi selle järgi, kui laia kaitset autole vajad.

If Kindlustus pakub 4 erinevat kaskopaketti – nii leiad sobiliku vastavalt oma auto vajadustele, vanusele ja oma soovile. Lisaks saad valida oma kasko omavastutuse – 100 €, 200 € või 300 €.

Superkasko

If hüvitab metsloomale, linnule või koduloomale otsasõidust tekkinud kahju ilma omavastutuseta. Ifi 24/7 autoabi on samuti ilma omavastutuseta. Autoga koos on kindlustatud lasteiste, katuseboks, katuseraam ja jalgrattahoidja.

Superkaskoga on kaetud sõiduki võtmete kaotamine või hävimine, samuti on kindlustatud hooajavälised rehvid ja veljed, mida näiteks garaažis hoiad. Superkasko pakub ka klaasikindlustust, kusjuures klaasikahjud hüvitab If ilma omavastutuseta.

Superkasko Extra

Juba esindusest välja sõites kahaneb tuttuue auto hind. Superkasko Extra paketiga hüvitab If sõiduki varguse ja hävinemise korral auto esmamüügihinna – turuväärtusest sõltumata.

Kui liiklusõnnetuse tagajärjel saab juht või kaasreisija püsivalt viga, maksab If ühekordse hüvitise. Kui õnnetuse tagajärjel satub inimene nädalaks või kauemaks haiguslehele, maksab If päevaraha. Kuniks auto vajab remonti, hüvitatakse Superkasko Extra paketiga asendusauto kasutamine.

Superkasko Lux

Superkasko Lux paketiga saad auto täishävingu korral lisahüvitist (15% sõiduki turuväärtusest vahetult enne kindlustusjuhtumit). Pakett kaitseb ka väljaspool Eestit – kui sul juhtub välismaal autoga õnnetus, mille tagajärjel pole võimalik reisi jätkata, hüvitab If sõidukis olevate inimeste täiendavad transpordi- ja majutuskulud sihtkohta või tagasi Eestisse.

Superkasko Luxiga on kaitstud ka auto välispeeglid – If hüvitab remondi või asendamise ilma omavastutuseta. Veel kuulub Superkasko Luxi juurde pagasikindlustus, millega on kaetud murdvaraste tekitatud kahjud.

Superkasko Lux+

Superkasko Lux+ paketiga tuleb kaasa liisingu-, õigusabikulude ja rendiauto omavastutuse kindlustus. If hüvitab kindlustusjuhtumi tõttu tekkinud õigusabikulu kuni 1300 euro ulatuses iga kindlustusjuhtumi kohta.

Superkasko Lux+ paketti kuulub veel sõiduki remont margiesinduses ka siis, kui garantiiaeg on lõppenud.

Ifi Superkasko paketid annavad võimaluse valida kliendil enda jaoks sobivaim omavastutuse suurus ja seeläbi oma kindlustuse makse enda jaoks sobilikumaks muuta. Ifis saad kaskokindlustuse omavastutuseks valida kas 100 €, 200 € või 300 € – kui valid suurema omavastutuse, on kindlustusmakse väiksem. Sobivaima paketi valiku kõrval on just see kõige olulisem nüanss, millele autot kindlustades tähelepanu pöörata.

If Kindlustuse kaskokindlustuse pakettidega saab lähemalt tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.