If Kindlustuse blogi

Teeme selgeks: kas auto velgedel peavad olema turvapoldid, et sõlmida kaskokindlustus?

Foto: Shutterstock.

Enamikele uutele autodele pakutakse tihtipeale võimalust lisavarustusena velgedele soetada turvapoldid, millel on eriline muster ja mida saab avada ainult spetsiaalse võtmega. Rahvakeeli kutsutakse neid ka vargapoltideks. 

Vargapoltide ülesanne on mõistagi tagada see, et mõni kurjade kavatsustega tegelane ei saaks sõiduki velgi pihta panna, sest tavalise veljevõtmega pole võimalik neid polte lahti keerata.

Kuigi turvapoldid on mõistlik investeering turvalisusesse, siis iga autoomanik neil vajadust ei näe. Kui aga nüüd tekib soov sõlmida autole kaskokindlustus, siis kas kindlustusselts nõuab omanikult ka turvapoltide olemasolu?

If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja räägib, et turvapoltide nõue oleneb kindlustusandja tingimustest – üks võib seda nõuda, teine aga mitte. 

“Näiteks If Kindlustus pole kunagi klientidelt turvapoltide olemasolu nõudnud, kui inimesel on soov sõlmida enda sõidukile kaskokindlustus. Samas jällegi mõni teine kindlustusselts tahab, et turvapoldid oleks olemas,” selgitab Piiroja.

Sellele vaatamata soovitab If Kindlustuse riskijuht turvapoldid sõidukile igal juhul soetada. Ta lisab, et ka vanemale sõidukile on tegelikult võimalik autokauplusest sobilik vargapoltide komplekt osta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.