If Kindlustuse blogi

Teeme selgeks: kas järelturult gaasiseadme paigaldamine mõjutab kindlustuse hinda?

Foto: Shutterstock.

Gaasiseadmete paigaldamine järelturult on tänasel päeval küllaltki lihtne. Levinum lahendus on LPG seade, mida saab lisada enamikele autodele. CNG ehk surugaasi paigaldus on üldjuhul mõnevõrra keerukam protsess ning need pannakse tavaliselt sõidukitele peale juba tehastes. 

Tihtilugu lisatakse gaasiseade autodele, mis tarbivad keskmisest natuke rohkem kütust. Näiteks USA päritolu sõidukid, mis on tuntud oma suurte jõuallikate ja rohke kütusetarbimise poolest. 

Kas kindlustuse hind muutub, kui lasen oma autole gaasiseadme panna?

If Kindlustuse teatel ei muuda seadme paigaldamine kindlustusmakset. Esiteks ei mõjuta gaasi kasutamine auto võimsust, mis on üks kindlustushinna määramise põhikomponentidest. 

Ka riskiaste ei muutu

Samuti ei ole litsenseeritud kohas paigaldatud lahenduse puhul auto kasutamine ohtlikum ega riskantsem, seega puudub alus ka kindlustusmäära tõstmiseks. Loomulikult kehtib siinkohal eeldus, et seadme paigaldavad spetsialistid ametlikus töökojas, mitte ei tehta seda ise.

Pärast gaasiseadme paigaldust tuleb see registreerida Maanteeametis, kus kontrollitakse, et seade oleks kenasti ohutu ja turvaline kasutamiseks. Garantiiga ja liisingus oleva auto puhul on oluline eelkõige suhelda ametliku esindusega, et vältida garantii katkemist.

Lisainfo saamiseks on alati mõistlik ühendust võtta ka If Kindlustuse kindlustustelefonil 777 1211 või arvutada otse veebilehelt kaskokindlustuse ja liikluskindlustuse hinda.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.