If Kindlustuse blogi

Tegid avarii ja tuleb pöörduda kindlustusse: kui kaua võtab aega kindlustusjuhtumiga tegelemine?

Foto: Shutterstock.

Liiklusõnnetused on paratamatult üsna sagedased juhtumid Eesti linnade tänavatel. See tähendab, et ka kindlustusandjatel on käed-jalad tööd täis. Samas tahaks ju igaüks, et kindlustusjuhtumiga tegeletaks võimalikult kiiresti, sest korras sõiduriista on vaja. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruusi sõnul vaadatakse pea pooled juhtumid läbi ühe päeva jooksul. 

Teinekord vajavad Kruusi sõnul juhtumi asjaolud täpsustamist ning sel juhul võib mõnevõrra kauem aega minna. “Kui kindlustusepoolne otsus on tehtud, siis sõiduki parandamise kiirus sõltub kahjustuste ulatusest ja töökojas olevast järjekorrast” selgitas ta. 

Näiteks klaase parandatakse jooksvas järjekorras ja tihti saab juba kahjust teatamisega samal päeval klaasi korda. Kui aga on vaja suuremat remonttööd, siis tuleb mõistagi arvestada, et sõidukit ühe päevaga korda ei saa. “Kaskokindlustuse klientidel on võimalik kasutada sel ajal asendusautot. Osadel pakettidel sees, teistele saab juurde võtta.” Erinevate If Kindlustuse poolt pakutavate kaskokindlustuse pakettidega saab tutvuda siin.

Remonttöödega võib minna nädalaid

Kui pea pooled kindlustusjuhtumid vaadatakse läbi ühe päevaga, siis ligi kahel kolmandikul juhtumitest tehakse otsus nädala jooksul. “Siiski tuleb arvestada, et kindlustusepoolse otsuse tegemisega ei ole juhtumi käsitlus kliendi jaoks lõppenud. Tavapäraselt ootavad remonditöökojad kindlustuse otsust enne kui saavad hakata varuosasid tellima või remondiaega kokku leppima,” täpsustas Kruus. 

Tihtipeale võtab tellitud varuosade kohale jõudmine aega ning ka töökojas on paarinädalane järjekord. Seega peab arvestama, et õnnetusest kuni remonditud sõiduki kättesaamiseni võib minna mitmeid nädalaid või suuremate remontide korral rohkemgi.

Kõige rohkem juhtub õnnetusi parklates

“Lisaks klaasikahjudele on kõige rohkem parklaõnnetusi, kus sõidukite kahjustused ei ole väga suured ja keskmine remondimaksumus jääb 900 euro kanti,” selgitas Kruus.

Enim aega nõuavad on Kruusi sõnul aga tõsisemad õnnetused, kus sõiduk on tugevalt kahjustada saanud. Kuna remont on mahukas, siis paratamatult võtab kahjustuste tuvastamine ja nende remontimine rohkem aega.

Asendusauto kaitse

“Õnnetuse tõttu sõiduvahendist mõneks ajaks ilma jäämine tekitab kindlasti ebamugavust. Selle vastu aitab kaskokindlustuse pakutav asendusauto kaitse,” rääkis Kruus. 

If Kindlustusel on asendusauto kaitse sees Superkasko Extra, Superkasko Lux ja Superkasko Lux+ pakettides. Lähemalt saab nendega tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.