If Kindlustuse blogi

Toimus plekimõlkimine? Loe, kuidas eriolukorras õnnetusjuhtumit vormistada

Foto: Shutterstock

Liiklustihedus on eriolukorra tõttu palju väiksem ja õnneks on vähenenud ka liiklusõnnetuste arv. Siiski, autod liiguvad ja tõenäoliselt hakkavad liikuma aina rohkem, aga viiruse leviku takistamine on jätkuvalt väga oluline.

Mida teha, kui toimus ilma kannatanuteta liiklusõnnetus, kus osapooled saavad süüdlase osas kokkuleppele ning politseid ei ole vaja kutsuda? If Kindlustus annab nõu, kuidas olukorda võimalikult vähese kontaktiga lahendada.

Tehnoloogia aitab

Esimene asi on muidugi see, et isegi kui väljas on väga halb ilm, siis vestlemiseks ja paberite täitmiseks ei tohiks ühte autosse istuda. Kui tõesti ladistab vihma, siis üks variant on vahetada telefoninumbreid ning kumbki osapool saab istuda oma autos ja suhelda telefoni teel.

Eriti oluline on teha võimalikult palju pilte. See soovitus kehtib ka siis, kui pole eriolukorda ja viiruseohtu. Pildistamisel tasub meeles pidada seda, et ära pildista vaid kahjustusi autodel, väga tähtis on teha pildid, mis näitaksid ka ümbrust ja liiklussituatsiooni laiemalt.

Oluline on allkiri!

Õnnetuse kirjelduse ja asjaolud võib üks osapool oma autos kirja panna ja seejärel lasta teisel poolel vaadata. Kui kõik on õigesti, saab piirduda vaid allkirja andmisega. Seda on kindlasti võimalik teha piisavalt väikese kontaktiga.

Samuti ei ole vaja kohale minna kindlustusse. Teavitage kindlustusseltsi juhtunud õnnetusest interneti teel või lihtsalt helistage oma kindlustusandjale ja leppige kokku, kas ja kuidas on vaja autot üle vaadata. Kui on tarvis, pukseeritakse sõiduk töökotta, kus vormistatakse kahjude ülevaade.

Seega on kontaktivaba vormistamine võimalik. See võib võtta natuke rohkem aega, aga turvalisus ennekõike. Samas ei tohiks viiruse hirmus jätta olukord lahendamata, sest kõigest olenemata on vajalik liiklusõnnetusega seonduv lahendada. Erimeelsuste korral tuleb kohale kutsuda politsei.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.