If Kindlustuse blogi

Vaata ette! Praeguste ilmadega tuleb olla parkides eriti hoolas

Praeguste talviste ilmadega tuleb olla parkides eriti hoolas.Shutterstock.

Talv kestab jätkuvalt ning autojuhtide jaoks tähendab see paraku tavalisest rohkem ohte ja katsumusi. Muret tekitab muuhulgas parkimine – isegi kui lumevallide vahelt sobiva koht leida, võivad räästa all ähvardada jääpurikad.

Jälgi räästaaluseid

Kindlasti tuleb praeguste ilmadega vältida räästa alla parkimist. Pidevalt vahetuvad pluss- ja miinuskraadid panevad mõnikord jää ja lume sulama ning järgmisel korral tekitavad seda katustele juurde. Kui jääpurikad näiteks auto katusele langevad, tekitavad nad paksu pahandust. Isegi kui sinu auto on kaskokindlustusega kaitstud, siis võtab kahjude lahendamine aega ja mõttetult ressurssi. Ja kes tahaks tasuda omavastutushinda?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus rääkis, et sellise õnnetuse vältimiseks tuleb olla hoolas ja vaadata, et parkides auto kohale teravaid jääpurikaid ei satuks. “Kui juhtub aga halvim ja sinu auto kahjustatud saab, on mõistlik sündmuskohast pildid teha, et need hiljem kindlustusfirmale edastada,” sõnas ta.

„Kaskokindlustuse olemasolul hüvitab kindlustus tekkinud kahju, kuid sündmuskoha jäädvustades on võimalik tekkinud kahju sh makstud omavastutus maja omanikult tagasi nõuda,“ lisas Kruus.

Kes vastutab?

Kindlasti tuleb pidada meeles, et selliste õnnetuste eest vastutab majaomanik. Kui jääpurikas kukub autole, millel on kaskokindlustus, siis hüvitab kindlustus auto omanikule tekkinud kahju ning esitab korteriühistu vastu kindlustushüvitise suuruses nõude. Kui ka korteriühistul või maja omanikul on olemas vastutuskindlustus, siis katab kulud tema vastutuskindlustuse kindlustusandja.

Siiski peaksid majaomanikud ja korteriühistud mõtlema, et lisaks autodele võivad kannatada saada ka inimesed, mille puhul on hüvitamise kohustused teinekord kordades suuremad.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.