If Kindlustuse blogi

Valmistu liikluses ettevaatamatuteks: hoia tarvilikud vahendid ning telefon käepärast

Foto: Scanpix/Mailiis Ollino.

Automured on tüütud kogu aasta vältel. Tühja aku või muu rikke tõttu tee äärde jäämine sööb nii aega kui närve. Kasulik on läbi mõelda, milliseid vahendeid vajad või missuguseid abilisi saad endale appi kutsuda ootamatu probleemi korral.

Külmal ajal võib juba lühem hädapeatus vale ettevalmistusega muutuda ohtlikuks stsenaariumiks. Seda eriti juhul kui sõiduk enam ühel või teisel põhjusel ei käivitu ning salong seetõttu soojust kaotab. Tark autojuht on aga sellisteks juhtumiteks valmis ning varub aegsasti pagasiruumi (veel parem kui salongi) mõned olulised esemed. Ühtlasi on tal olemas telefon ja number, millele helistades saabub abi peatselt.

Looda parimat, aga ole ootamatusteks ikkagi valmis

Esiteks tasuks talvisel perioodil muidugi autos hoida väikest kogust liiva, kasvõi kasside oma. Vahel piisab koha peal ringi käiva ratta liikuma saamisest isegi peotäiest liivast. Teine oluline ese, mis iga sõiduki pagasiruumi või salongi mahtuda võiks, on tekk. Veel parem kui kaks. Lisaks tekile võiks kindlasti autosse panna ka lisapaari talvekindaid ja mütsi, et kasvõi hätta sattunud sõbra autot lükkama minnes midagi kätte panna oleks.

Veidi levinumate soovituste seast tuleb kindlasti välja tuua jääkraabitsa ja lumeharja, milleta Eesti talvel ringi sõitmine praktiliselt võimatu on. Käivituskaablite ehk krokodillide autos hoidmine teeb jällegi tühja aku korral doonorauto leidmise tunduvalt lihtsamaks. Need on lahendused lihtsamatele probleemidele.

Kui sa aga ei taha jääda lootma vaid enda kuldsetele kätele, siis tasub mõelda autoabile. Külma ilmaga maantee ääres rehvi vahetada pole kindlasti kellegi unistus, eriti kui selleks pole kõige paremaid tööriistu. Tihti vajavad abi ka autojuhid, kel ei ole võimalik käivitada oma külmunud masinat.

If Kindlustuse kaskokindlustuse kliendid võivad mistahes olukordades helistada numbril 777 1211, et Ifi 24/7 autoabilt vastavalt vajadusele jõu või nõuga abi saada. Kui on vaja autot käivitada või vahetada purunenud rehv või isegi otsa saanud kütust juurde tuua, aitab autoabi. Kaskokindlustuse klientidele on see teenus tasuta. Autoabi kohta saad lisainfot lugeda siit!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.