Valuveljed kriibitud: kas kindlustus tuleb appi?

Foto: Unsplash

Löökaugu tagajärjel tekkinud suurema kahju hüvitab kaskokindlustus ning kliendi kanda jääv omavastutuse osa on soovi korral võimalik välja nõuda tee omanikult. Kas ja kes hüvitab kahju siis, kui velje peale tekib häirivalt silmatorkav kriimustus või muu pisemat masti kahjustus?

Velgede pisivigastused on sagedased

If Kindlustuse statistika näitab, et velgede kraapimised ja pisemad vigastused on üha sagedasemad juhtumid. Selliseid asju juhtub erinevate automarkidega. Hea uudis on aga see, et kaskokindlustuse omanikele on kindlustuskaitse sellistel puhkudel täiesti kehtiv.

Hea on teada sedagi, et kindlustusobjektiks on ka üks komplekt kindlustatud sõiduki juurde kuuluvaid velgi ja rehve ka juhul, kui need ei ole sõidukiga ühendatud. Eelnimetatud velgede ja rehvide kindlustussumma on kuni 5000 eurot kõigi kindlustatud velgede ja rehvide peale kokku ning neid tuleb hoida lukustatud ruumis.

Kas velg vahetada või taastada?

Selle, kas kahjustada saanud velg on mõistlik vahetada või taastada, otsustab kindlustusselts koostöös remondifirmaga vastavalt veljele tekitatud vigastuse iseloomust ja töö majanduslikust otstarbekusest.

Tänapäeva parandamistehnoloogiad ja töökodade kompetentsid on hästi arenenud ning väiksemate vigastuste puhul saab velje eelneva seisukorra tihtipeale kvaliteetselt taastada.

Kindlasti mängib otsuses, kas taastada või vahetada, omajagu rolli velje hind. Keskmine velje taastamise kulu võib jääda 150–300 euro piiresse, uute velgede tüki hinnad varieeruvad üldjuhul vahemikus 200–2000 eurot.

If Kindlustuse kaskokindlustuse hinda saab arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.