If Kindlustuse blogi

Video: kas tead, missuguseid kahjustusi võib tekitada eessõitva auto katuselt lendav jääkamakas?

Kui jääks muutunud lumi lendab auto katuselt keset sõitu minema, siis kipub see enamasti maanduma ikka sinna, kuhu ei peaks. Kõige sagedamini saab sellistel juhtudel If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul kannatada mõne teise sõiduki esiklaas. Foto: Shutterstock.

See, et auto tuleb lumest puhastada, ei tohiks üllatuseks olla enam kellelegi. Samas nii mõnedki piirduvad kahjuks vaid akende kiire puhastamisega. Oluline on aga, et ka auto katuselt tuleks lumi maha lükata, sest see võib keset sõitu palju pahandust teha. 

Kui jääks muutunud lumi lendab auto katuselt keset sõitu minema, siis kipub see enamasti maanduma ikka sinna, kuhu ei peaks. Kõige sagedamini saab sellistel juhtudel If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul kannatada mõne teise sõiduki esiklaas. 

“Lisaks on kahjustusi üldisemalt sõiduki esiosas näiteks iluvõrel, tuledel ja kapotil.” Samas ei meenu talle, et sellistel õnnetustel oleks olnud tõsisemaid tagajärgi. 

Kui midagi sellist juhtub, siis tuleb võimalusel teavitada juhtunust õnnetuse põhjustanud sõiduki juhti, abi võib sel juhul olla ka politseisse teavitamisest. “Kuna sellised kahjud hüvitatakse juhtunu põhjustatud sõiduki liikluskindlustuse alt, siis on selle tarvis oluline, et põhjustaja saaks tuvastatud,” selgitas Kruus. Tuvastamise juures on kindlasti abiks pardakaamera, kui juhtunu jääb kaamera salvestisele.

Paljudel autodel pole aga pardakaameraid, mis õnnetuse registreeriksid. Paraku on teinekord ka juhil raske süüdlast märgata. Näiteks sellisel juhul, kui eessõitvalt või koguni vastutulevalt autolt lendab suurem lumehunnik või jääkamakas, mis lõhub näiteks teise auto klaasi. 

Siis on juhil väga raske koheselt registreerida teise sõiduki number. Kindlustust silmas pidades on selliste õnnetuste korral suur abi kaskokindlustusest, mis hüvitab tekkinud kahju igal juhul, ka siis kui juhtunu põhjustaja jääb tuvastamata. 

Uuri Ifi pakutavate kaskokindlustuse võimalustega siin

Et selliseid õnnetusi vältida, peaksid juhid olema ise hoolsad ja tegema kindlaks, et nende autodel ei oleks suurt lume- ja jääkuhja.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.