Inbanki blogi

3 autot alla 2500 euro, millega maal, metsas ja merel käia

Fotod: Auto24.ee

Hetkel oleme me sunnitud olukorda, kus sotsiaalsed tegevused on piiratud. Seega tuleb minna metsa (eriti sinna, kus teisi pole) või maale, kui on õnn omada suvilat või maakodu.

See olukord saab läbi, aga harjumus võiks säilida. Käia looduses, matkata ja toimetada maasektoris. Saame loodusega lähedasemaks. Selleks on vaja autot, aga seekord me ei vaata mitte rajumaastureid vaid hästi praktilisi ja võimekaid autosid.

Peamine tingimus on see, et nad oleks soodsad osta (alla 2500 euro) ja pigem sellised, kuhu muretult võib peale visata murutrimmeri, mudased kummikud kui ka kummipaadi. Ehk siis auto, mis ongi peamiselt aktiivseks eluks mõeldud. Korras võib seda ikka hoida, aga saate aru küll – see on vabastav tunne, kui ei pea koguaeg iga kriimu pärast muretsema.

Subaru Forester, 2007. aasta, 2300 eurot

Forester on just selline auto, nagu ülal kirjeldatud. Maanteel ja linnas mugav sõita, aga raskemates oludes oma korraliku nelikveoga väga asjalik.

Universaalkere pakub praktilisust ja ohtralt ruumi on ka tagaistmel. Kui me vaatame konkreetset Foresteri, siis suur pluss on kärukonks, isegi kohustuslik sellisel autol. Samuti on antud juhul hea ka manuaalkast.

Palju asju on hiljuti vahetatud ning tundub, et omanik hoidis seda enam vähem heas korras. Siiski peaks arvestama, et Forester pole päris muretu auto ja kütust võtab samuti päris palju. aga head küljed peaks selle üles kaaluma, eriti kui auto hind on vaid 2300 eurot.

Lada Niva, 2001. aasta, 2490 eurot

Vähe mugavust, võib olla mitte kõige töökindlam ja kahtlemata võimekas ja, mis seal salata, ka päris stiilne maal ja metsas käimise auto.

Maastikuvõimekuse poolest on Niva vägagi konkurentsivõimeline sõiduk. Samuti võimaldab kerekuju sinna igasugu vajalikku kraami mahutada. Kas tagaistme seljatoed ka alla käivad, ei oskagi öelda.

Auto on olnud ühe omaniku käes alates 2001. aastast, seega kõik, mis vähegi küsida on, peaks omanik oskama ära rääkida. Kusjuures läbisõit 33 000 km peaks olema korrektne.

Neil hetkedel kui on vaja linnas liigelda, siis Kalamaja piirkonnas võiks sellisega juba päris stiilselt liigelda, kuniks heitmenormide rikkumise pärast ära aetakse.

Volkswagen Caravelle, 1995. aasta, 2200 eurot

Jah, see on mikrobuss. Jah, sellel on “tervelt” 77 hobujõudu, aga see on nelikveoline Caravelle, millel omaniku sõnul pommikindel 2,4-liitrine diiselmootor.

Mootori puhul on viimasel ajal küll täheldatud mõnignat puterdamist käivitamisel. Ilmselt on mõistlik see lasta üle vaadata.

Ka üldises pildis on see buss näinud paremaid päevi, samas on omaniku pikal autot tutvustaval tekstil teatud võlu ja tunda on, et reisi- ja seiklustebussina on see päris tegus variant. Tagumine iste käib ka voodiks, seega topeltmugav, kui maamaja veel ei kannata ööbimist või plaanis mitmepäevane metsasolek.

Lisaks 5 inimesele mahutab suurtes kogustes peldikupaberit, konserve, tatart, riisi, makarone ja mida kõike veel, lisab omanik. Nelikveolist Caravelle’i nii soodsalt teist ei ole ja vaadake kui palju sinna mahuks murutrimmereid, õunaistikuid ja sõpru!

Kuidas osta?

Kui säästudest jääb puudu või ei taha kohe kõike välja käia, siis kõikide nende praktiliste autode ostuks on võimalik kasutada Auto24laenu, mille puhul ei ole oluline auto vanus ja puudub ka kaskokindlustuse kohustus.

Auto24 laen on finantskohustus. Enne laenu taotlemist ja laenulepingu sõlmimist hinnake oma varalist olukorda ja laenuvajadust, et veenduda, et olete võimeline laenu õigeaegselt tagasi maksma. Maksete õigeaegselt tasumata jätmise korral võib kaasneda kohustus tasuda viivist ja hüvitada võla sissenõudmiskulud. Laenulepingu nõuetekohane täitmata jätmine võib raskendada tulevikus laenude saamist nii Inbankist kui ka teistest finantsasutustest. Palun tutvuge enne laenamist krediidi kulukuse määraga ning sellega kui palju laenu võtmine Teile maksma läheb. Enne otsustamist tutvuge ka Finantsinspektsiooni tarbijaveebiga www.minuraha.ee, auto24 laenu lepingu tingimustega, lepingueelse teabega ning vajadusel konsulteerige asjatundjatega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.