Inbanki blogi

3 kiiret turborootslast, millega “kanelbulleni” järgi sõita

Fotod:Auto24.

4. oktoobril oli rahvusvaheline rootslaste ühe lemmiktoidu ehk kaneelisaia päev. Tähistagem seda siis väikse Rootsi päritolu autovalikuga, et kiiremini pagaripoodi jõuaks.

SAAB 9-5 Aero — 1800 €

Saabi omamine annab sulle privileegi öelda palju põnevaid asju. Näiteks saad sa enne tähtpäevi küsida, kas pidu Saab, või siis kõigile kinnitada, et su auto on sündinud ja inspireeritud hävituslennukitest.

Turbomootorite pioneerina teadsid SAABi insenerid väga hästi, kuidas juhi näole naeratus tuua. Antud kuulutuses leitava 9-5 Aero näitel aitab emotsiooni üleval hoida 2,3-liitrine turbomootor kogupauguga 250 hobujõudu, mis kolmanda käigu “tõmbe” pealt kangesti lennuki õhkutõusule eelnevat sööstu imiteerida proovib.

Lisaks on autos veel ruumi neljale kaasreisijale ning koerale, kes kindlasti kõik põhjamaalikku kiirenduskultuuri hinnata oskavad. Omaniku sõnul on autoga omajagu tööd tehtud ning tehnika on aus. Suur läbisõit? Mis siis, loe kõike eelnevat.

“Kahjuks uut Saabi poest osta ei saa, pead leppima sellega, mis on,” lõpetab müüja kuulutuse. Punane, kiire ning aus — tundub 1800 euro eest intrigeeriv?

Volvo 850 T-5 — 2500 €

Samamoodi punane, samamoodi 2,3-liitrine Bofors ning turbo. Ainult et sedapuhku on tegu Trollhättani tehasest lõuna pool paikneva asutuse loominguga.

Kui uued Volvod on samuti väga kenad, mugavad ning liiguvad kärmelt edasi, siis vanasti saavutasid tagajalgadel põhjapõdrad kuulsuse oma oh-nii-hästi kõlavate viiesilindriliste turbomootorite kaudu.

Üheks näiteks ongi just see Volvo 850 T-5, millel jõudu 166 kilovatti ning mida saab käsikastiga kenasti taltsutada. Masinad tulid nii universaal- kui ka sedaankerega ning mõlemad on entusiastide hulgas kõrges hinnas.

Omanik räägib, et auto on nii kere kui ka tehnika poolest heas seisukorras ning töid on tehtud niivõrd palju, et räägib sellest pigem huvilisele ise. Laitmatult sõitval Volvol on ülevaatus ja kindlustus ning ehe sõiduemotsioon — kõike seda vaid 2500 raha eest!

Volvo S60 Sport Memory — 6990 €

Edevamat Volvot tõenäoliselt meie turult ei leia. Millenniumivahetuse päevilt pärinev Volvo S60 sedaan on viimase kahekümne aasta jooksul saanud omajagu täiustusi ning muudatusi, mis piltide ja nimekirja alusel on äärmiselt põhjalik.

Maya Gold kuube kandev rootslane leidis tee meie maale kolm aastat tagasi ning selle aja jooksul on kapoti all paiknevat viiesilindrilist mootorit omajagu ehitatud. Piltidel olev dünograafik näitab, et auto koguvõimsuseks on tugevad 254 kilovatti, mis kanduvad esiratastesse.

Pildid illustreerivad ka ülekäidud põhja ning salongi. Mootoriruum käib välimusega samuti ühte sammu. Töö on tubli ning loodetavasti leiab see pilkupüüdev masin samaväärselt usina ja hea omaniku. Hinnaks küsitakse 6000 eurot.

Kuidas osta?

Kiire, ent vanem ning võib-olla kohendamist vajav rootslane võib endaga kaasa tuua mõningaid hooldus- ning lisakulusid. Seega on mõistlik jätta ka natuke “puhvrit” ootamatuteks väljaminekuteks.

Ostmiseks võib kasutada Auto24laenu, mille puhul ei ole oluline auto vanus ja puudub ka kaskokindlustuse ning sissemaksu kohustus. Just need kohustused on tavaliselt suurimad takistused auto ostmisel. Kasko viib kuumakse tunduvalt suuremaks ja sissemaksuks lähevad kõik säästud.

Autolaen on finantsteenus. Tutvu enne lepingu sõlmimist tingimustega ja vajadusel konsulteeri spetsialistiga. Teenust osutab Inbank AS.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.