Inbanki blogi

3 väga veidrat autot, mida praegu kasutatuna Eestist osta saab

Foto: Auto24.ee

Me tahtsime välja valida ühte kõige silmapaistvamat sõidukit, aga leidsime lausa kolm. Need kõik on omamoodi erilised. Natuke totrad, samas lapsemeelsed ja isegi seikluslikud.

Võib olla täidab mõni neist lapsepõlveunistuse? Tahad lihtsalt sõida millegagi, mida kindlasti kellelgi teisel pole? Palun, need kolm autot täidavad kindlasti mingi lünga su elus.

Tuunitud Lada 2105, 1987. aasta, 2000 eurot

See on tuunitud Lada, sellest iseenesest võiks juba piisata. Mitte küll mootori poolelt, aga vaadake seda kere! Tumedad klaasid, kerelaiendid, tõstetud vedrustus, valuveljed ja tagaspoiler. Täielik Ferrari-punane kuriloom.

Foto: Auto24.ee

Puutumata pole jäänud ka salong, kus vaatab vastu värvitud armatuurlaud, sportlikud pedaalid ja sportistme(katte)d!

Auto hetkel seisab ja seetõttu on mõned olulised asjad kinni kiilunud, aga muus osas omaniku sõnul “vinks-vonks” masin.

Foto: Auto24.ee

See auto ju lihtsalt ootab, et sinna kapoti alla tõstetaks mõni asisem BMW mootor ja foori all kaasaegseid autosid üllataks. Või on liiga üle võlli mindud?

Dodge W350 tuletõrjeauto, 1984. aasta, 8400 eurot

Lapsed, tähendab, täiskasvanud – see on päris tuletõrje auto. Olete sellest ju unistanud?

Foto: Auto24.ee

Kuigi auto juhtimiseks päris B-kategooria lubadest ei piisa, siis tõeline fänn teeb selle järgmise kategooria ka ära.

Kuulutuse järgi tundub, et auto tuleb täiskomplektsuses, seega äkki on võimalik oma kodukohas käima panna ka vabatahtlik tuletõrjebrigaad ning vajadusel päriselt inimesi aidata.

Foto: Auto24.ee

Lisaks pumpadele ja muule olulisele, on eriti kihvt see juhtimispaneel, mis asub kõrvalistuja ja juhi vahel. Tõeline mänguauto, millega on võimalik kangelane olla.

BMW 750iXL L7 V12 limusiin, 1997. aasta, 21 500 eurot

BMW 7. seeria limusiin. Päris originaal, mitte kuskil garaažis kahest vanast bemmist kokku keevitatud. Loomulikult 5-liitrise V12 mootoriga.

Foto: Auto24.ee

Sõiduki tausta või seisukorra kohta pole müüja kahjuks lisainfot pannud, küll aga on lisatud ametlik tehasepoolne lisavarustuse nimekiri. Ja see on väga, väga pikk. Telefonid, telekad, adaptiivsed vedrustused ja sisuliselt kõik, mis 1997. aastal olemas oli.

Kirss tordil on muidugi see kärtspunane sisu. Võib olla mitte kõige esimene valik, aga kui juba all-in, siis kogu panusega.

Foto: Auto24.ee

See on muidugi auto, milles kõige paremini tunneb end tagaistmel. Aga kuna tegu pole ikkagi sellise täismõõdus limusiiniga, siis saab teatud reservatsioonidega sõita sellega ka roolis ja igapäevaselt.

Mine tea, see võib isegi olla mingitel tingimustel kollektsionääri sõiduk. Stiilne? Võib olla. Eriline? Kindlasti.

Märksõnad: , , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.