Inbanki blogi

4 pisut kentsakat pereautot Jaapanist, millega suvel ringi tiirutada

Fotod:Auto24.

Kui tarvis on kaasa võtta pisemad pereliikmed või hoopis seltskond sõpru, siis suviste teede nautimiseks ilmselt spartalikud kahekohalised sportautod ei kvalifitseeru. Üheks võimaluseks on osta mõni pisut põnevam (maht)universaalkerega masin, mispärast loetlemegi üles paar “jaapanlastest” põnevamat näidet sellest kategooriast.

1995 Mitsubishi Space Gear / Delica 

Väga praktilise meelega Jaapani autode entusiasti jaoks on ilmselt turult raske paremat näidet leida. See 1995. aastal toodetud Mitsubishi Space Gear näeb tänu oma kõrgele kliirensile ja rehvidele äärmiselt robustne välja ning ei löö ilmselt risti ette ühegi maastikuseikluse ees.

Buss-maastur kasutab 2,5-liitrist turbodiiselmootorit ning on nelikveoline, ühtlasi on olemas ka aeglusti. Passi järgi on autos istekohti 8 ning kirjelduse alusel moodustab tagumistest istmetest suur voodi.

Mõningad probleemid muidugi on, küljekarbid vajavad omaniku sõnul keevitamist. Põnevad seiklused on aga selle kapotil asuva jahutusavaga maasturbussiga kindlasti garanteeritud. Hinnaks küsitakse 3500 eurot.

1988. Nissan Prairie 4×4

Kui erinevalt eelmisest läheb vaja midagi maalähedasemat, siis võib sammud seada selle 1988. Nissan Prairie poole. Kompaktse välimusega mahtuniversaal on tegelikult mõistlikult mahukas ning hõlpsasti ligipääsetav: autol on mõlemal pool liuguksed ning kaasa saab sõidule võtta 4 inimest.

Unikaalseks teeb selle Prairie aga nelikvedu ning märgitud väike 164 000 kilomeetrine läbisõit.

Müüja sõnul on tegu sõidukorras autoga ning äsja on pandud olla ka uued rehvid. Tegu on muidugi 1988. aasta autoga, mispärast on piltidel näha ka mõned üksikud keredefektid, ent sõitu need ilmselt liialt ei sega.

20000. Daihatsu Move

Aaastaarvu ning olemuse poolest ei kuulu see väljavalitu just maailma kõige huvitavamate autode hulka, ent millal sa said viimati semudele öelda, et sõidad Daihatsuga?

Meie teedel harvaesineva automargi mudel Move kasutab liikumiseks küll väikese võimsusega 1,6-liitrist 67 kW mootorit, ent tänu 1095 kilogrammisele tühimassile ei jää see mahtuniversaal kindlasti kellelegi jalgu.

Odomeetri näiduks märgib müüja 182 343 kilomeetrit ning masin on võimalik soetada suisa võileivahinnaga – vaid 450 euro eest. Kirjelduse põhjal on autol iluviga ning see on igapäevases kasutuses.

1993. Toyota Previa

Kusagil 1990ndate alguses kesk Jaapani majandusbuumi tulid Toyota insenerid geniaalsele mõttele: mis siis, kui me ehitaks keskmootoriga taga-või nelikveolise mahtuniversaali?

Fotod:Okidoki

Tõenäoliselt oli arendusmeeskonnas suur mõju mõnel MR2 omanikul, ent idee tehtigi teoks. Tulemuseks on omamoodi hobiauto, mis on kõigele lisaks äärmiselt mahukas (8 kohta) ning oma aja kohta päris futuristlik. Vaadake vaid seda salongi.

2,4-liitrine bensiinimootor asub muidugi juhiistme all, mis teeb selle hooldamise omamoodi ettevõtmiseks. Aga kujutage ette kui lõbus sellega sõit võib olla, eriti talvistes tingimustes!

Toyota pakkus lisaks veel sama mootorit ülelaetud kujul ning autot ka tagaveolisena.

Kuidas osta?

Sellised vanemad sõidukid võivad tekitada ootamatuid kulutusi ja ilmselt iga vähegi teadlikum ostja seda ka eeldab, seega mingid säästud peaks jääma ootamatuteks väljaminekuteks.

Ostmiseks võib kasutada ka Auto24laenu, mille puhul ei ole oluline auto vanus ja puudub ka kaskokindlustuse ning sissemaksu kohustus.

See on selliste hobiautode puhul väga oluline, kuna sageli ei saa nii vanadele autodele üldse liisingut või siis kaasneb sellega kaskokindlustuse kohustus.

Auto24 laen on finantskohustus. Enne laenu taotlemist ja laenulepingu sõlmimist hinnake oma varalist olukorda ja laenuvajadust, et veenduda, et olete võimeline laenu õigeaegselt tagasi maksma. Maksete õigeaegselt tasumata jätmise korral võib kaasneda kohustus tasuda viivist ja hüvitada võla sissenõudmiskulud. Laenulepingu nõuetekohane täitmata jätmine võib raskendada tulevikus laenude saamist nii Inbankist kui ka teistest finantsasutustest. Palun tutvuge enne laenamist krediidi kulukuse määraga ning sellega kui palju laenu võtmine Teile maksma läheb. Enne otsustamist tutvuge ka Finantsinspektsiooni tarbijaveebiga www.minuraha.ee, auto24 laenu lepingu tingimustega, lepingueelse teabega ning vajadusel konsulteerige asjatundjatega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.