Inbanki blogi

5 erilist ja 5 mõistlikku autot, mida värskele gümnaasiumilõpetajale kinkida

Foto: Auto24.ee

Maikuu, gümnasistid vihuvad eksameid teha ja närveerivad. Ka vanematel pole olukord lihtsam – mida koolilõpetajale kinkida? Juhiload on noorel käes, auto kinkimine oleks päris äge, aga uue või vähekasutatuna hirmus kallis.

Teisest küljest võiks ju mingi kasutatud auto osta, hästi soodsa ja siis noor õpibki, kuidas päris elu käib. Annad õngeridva kätte, aga kalastama peab ise õppima ehk siis kulusid haldama.

Vähese raha eest saab väga palju autosid

Panime kokku valiku autodest 1000 kuni 5000 euroni. Iga hinnaklassi juures on kaks valikut – mõistlik valik ja siis selline, mille katusele on eriti uhke šlehvi siduda ning seda esitleda.

Viimasel puhul võiks armastav vanem siiski arvestada sellega, et noort inimest tuleks aeg-ajalt kulude osas aidata. Muidu on natuke liiga kasvatuslik äkki.

1000 eurot

Selle hinna eest muidugi ei ole ükski valik kindel ja muretu. Tõenäosus on suur, et laps peab isikliku taskuraha või õppetoetuse kallale minema. Samas ei ole selliste autode varuosad ülemäära kallid ja mingeid asju leiab kindlasti ka lammutusest.

Foto: Auto24.ee

Näiteks selline Eesti ajalooga Ford Focus. Müüja ütleb, et tehniliselt korras auto, pidevalt hooldatud ja originaal läbisõit. Sõiduk on ostetud Eestist uuena ja hetkel remonti ei vaja. 1000 euro eest auto kõvasti!

Erilisem kink oleks aga Chrysler PT Cruiser. Omapärase välimusega ameeriklane ei ole kunagi olnud automaailma lemmik, aga see konkreetne eksemplar hiilgab oma seisukorra ja omanikupoolse postiivse hinnanguga sõidukile.

Foto: Auto24.ee

Algul arvasime, et teeme nalja, aga mida rohkem lugeda, siis äkki ongi väga hea variant?

2000 eurot

Mõistlik soetus võiks olla see ilus ja punane muna ehk Seat Altea. Uuena Eestist ostetud ja korras auto. Müüja sõnutsi ökonoomne ja ruumikas. Ka ülevaatus on värskelt läbitud ja autol on korralikud suverehvid.

Foto: Auto24.ee

Aga miks olla mõistlik, kui kinkida saaks prantsuse päritolu kabrioleti ehk Peugeot 306. Mis on vana kabrio juures oluline? Et katus peaks ja roostet poleks. Väga hea, sest müüja kirjutab, et roostet ei ole, katus läbi ei lase.

Foto: Auto24.ee

Palju õnne, mu laps, siin on sulle su esimese auto võtmed. Remondikulud jäävad küll sinu kanda.”

3000 eurot

Mõistlikku valikut ei saa teha ilma Toyota Corollata. See valik jääb silma oma ilusa sinise värvi poolest. Kuulutus ise on lakooniline, aga väidetavalt on auto Eestist ostetud, kaasa tulevad mõlema hooaja rehvid ja lisaks on ka kummaline sõna garantii, arvestades, et auto on 12 aastat vana.

Foto: Auto24.ee

Äge valik on aga pisike, kuid käbe Audi TT. Pildid on ilusad, kuigi ainuke info auto kohta on, et leidub iluvigu. Kuidas on tehniline seisukord ja üldine ajalugu, peate ise müüjalt küsima.

Foto: Auto24.ee

Aga kujutage ette, kui laps väljub lõpuaktuselt ja maja ees ootab teda selline auto?

4000 eurot

Mõistlik valik oleks Honda Civic. See konkreetne on isegi natuke lahe oma madaldusvedrudega. Erineb massist ja pole õudne hall. Oluline on, et õli on hiljuti vahetatud ka käigukastis ning kui kleepsud ei meeldi, siis need tulevad maha.

Foto: Auto24.ee

Vähem mõistlik aga issandkuinunnu! valik on muidugi Fiat 500. Tegu pole maailma kõige töökindlama autoga, aga kui kõik toimib, siis on laps kindlasti hirmus rõõmus. Konkreetne sõiduk on vähemalt Eesti ajalooga.

Foto: Auto24.ee

Päris kindlasti on lapse Instagrami konto pärast täis auto pilte ja #bestparents teemaviiteid.

5000 eurot

Mõistlik ja levinud Škoda Octavia. Oluline osa mõistlikkusest puudutab auto suurust ja suhtelist kaasaegsust ehk siis on teie laps turvalises sõidukis. Vajadusel saate lapselt autot ka laenata.

Foto: Auto24.ee

Remondivaba elu ei tasu loota, aga kuna autol on olnud vaid üks omanik ja Eesti ajalugu, siis saab lihtsalt kindlaks teha, mis remonttööd on tehtud ja millised asjad ees ootavad.

Kui aga tahta korraldada üks särav koolilõpp koos ilutulestiku ja akrobaatidega, siis finaaliks võiks olla sellise säravrohelise ja valgete triipudega Opel Corsa saabumine.

Foto: Auto24.ee

Asmervist ostetud auto pole õnneks väga kiire, küll aga efektne. Läbisõit on samuti mõistlik.

Märksõnad: , , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.