Inbanki blogi

5 kiiret ja ägedat Mercedest, millega uude aastasse kiirendada

Fotod: Auto24.ee

Kolmeharuline täht kapoti peal läikimas sümboliseerib paljudele ülimat kombinatsiooni luksusest, võimekusest ning prestiižist. Mercedes-Benzi ajalugu ja mudelivalik on läbi aegade olnud kirev, põnev ning täis kümneid sportlikke ja võimsaid mudeleid, millest mõned kuulutusteportaalist üles otsisime.

Välja arvatud esimene, maksavad kõik need võimsad ja erilised Mercedesed vähem kui 25 000 eurot. Kusjuures uuena maksis mõni neist ilmselt 10 korda rohkem. Mõistlik ja soodne! Või noh, ilmselt mitte, aga äge kindlasti.

C 63 AMG S, 2016. aasta, 67 000 eurot

Foto:Auto24.

Kui tekib soov nautida toorest Saksa muskelauto jõudu moodsas kastmes, siis müügile on tulnud ka üks 2016. aastal välja antud C63 AMG kupeekerega mudel.

Kaunis voolujooneline kere ning musta graafikaga valge värv püüavad linnavahel kindlasti pilke, ent kui sellest ei piisa, siis legendaarse 4,0-liitrise V8 möire teeb seda kindlasti.

Kahe turboga M177 saadab tagarataste poole 510 hobujõudu ning loob eeldused kõiksugusteks naeratava näoga lõppevateks sigadusteks. Muuhulgas, kas teadsite et sama mootorit kasutavad ka mitmed uued Aston Martinid?

CL 600 V12, 1996. aasta, 13 000 eurot

Foto:Auto24.

Ideaalse GT-auto leidmiseks ei ole vaja kaugele vaadata – see Mercedes-Benz CL 600 täidab oma väänderikka V12 mootori, aegumatu välimuse ning rikkaliku luksusvarustusega kõikide bulvarikruiiside ja maanteerõõmude nautimiseks vajalikud lahtrid.

Omaniku sõnul on tegu laitmatus korras ning roostevaba eksemplariga, mis võib kindlasti mõnele tulevikuklassiku soetajale investeeringuks sobida. Antud sõiduki V12-mootori võimsuseks on 394 hobujõudu, ent põneva faktina tasub mainida, et Mercedes pakkus Euroopa turule ka CL  73 AMG mudelit, mille mootor andis välja tollal röögatud 532 hobujõudu.

SL 55 AMG Kompressor, 2002. aasta, 22 000 eurot

Foto:Auto24.

Hiljuti Autogeeniuse toimetuse kätte sattunud SL55 AMG Performance tõestas, et on ka tänapäeva standardite järgi ähvardavalt kiire ning võimeline jätma kustumatu mulje nii juhile endale kui ka tema pangakontole.

Ülelaaduriga V8 viib selle Autobahni-raketi nullist sajani alla viie sekundi ning on piiraja eemaldamisel rahulikult võimeline tabama 300 km/h tunnikiirust. Seda masinat on omaniku andmetel kostitatud erinevate kere-ning roostetöötlusvahenditega, mis on meie kliimat arvestades üsna mõistlik otsus.

CL 65 AMG V12, 2005. aasta, 23 900 eurot

Foto:Auto24.

Jätkame V12 lainel! Autoturul leidub teise põlvkonna CL mudeleid odava ja kättesaadava hinnaga päris palju, ent paljusid vanemaid mudeleid kipuvad kimbutama rohked elektroonika-ning tehnikaprobleemid.

See 2005. aasta CL 65 AMG mudel on aga kindlasti midagi erilist, sest antud masinat toodeti vaid 196 tükki. Biturbo V12 koguvõimsuseks on 612 hobujõudu ning pöördemomendiks röögatud 1000 njuutonmeetrit, millega saab ilmselt planeete orbiidilt ära nihutada. Kuulutuse põhjal on auto laitmatus korras ning ootab hea meelega uut omanikku.

E 400 AMG, 1994. aasta, 22 000 eurot

Foto:Auto24.

Võime ilmselt väheseid Mercedeseid lugeda niivõrd ikoonilisteks, kui seda on W124 kere, mis tähistas äsja oma 35. sünnipäeva. Kaunid kandilised jooned ning vastupidavad mootorid muutsid omaaegse luksussedaani tuunijate lemmikmänguasjaks, leides palju kasutust Brabuse, AMG ning ka paljudes Jaapani tuuningufirmades.

See E 400 AMG pärineb sedaani eelviimaselt tootmisaastalt ning kasutab liikumiseks 4,2-liitrist V8 mootorit koos automaatkastiga. Kuigi kuulsaim masin W124 AMG-seeriast on vaieldamatult 500E, võib ka nimetatud masin osutada heaks alternatiiviks retrotuuningu nautimiseks.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.