Inbanki blogi

5 niivõrd mõistlikku kasutatud autot Eestist, et lausa hirmus hakkab

Foto: Auto24.ee

Paljud meist tahaks seda kõige-kõigemat. Kõige nunnumat vana Mini või kõige võimsamat BMW M-mudelit. Mõni tahab hoopis oma täiesti töökorras sedaani asemel suurt linnamaasturit.

Mis aga oleks, kui püüaks olla mõistlik. Leida erinevate variantide hulgast see kõige mõistlikum ja ratsionaalsem valik, kasutades taas keerulist algoritmi, mis võtab arvesse hinna, kvaliteedi, päritolu ja kõige suurema faktorina meie enda isikliku arvamuse.

Kõige mõistlikum pereauto: Toyota Auris hübriid, universaal, 15 900 eurot

Foto: Auto24.ee

Selles autos ei ole midagi erutavat, foori alt minnes ei tee pähe eriti kellelegi ning valides valge või halli auto, ei paista te ka silma.

Aga kõik see on ükskõik, sest Toyota Auris on väga, väga hea auto. Toyota kvaliteet, hübriidi mõistlik kütusekulu ning universaalkere mahutavus. Varustus on korralik, garantii kehtib veel mitu aastat ja üldiselt on sellistel autodel ka järelturul nõudlust.

Kui teie jaoks on tõepoolest auto puhul oluline vaid muretu pidamine, turvalisus ja elementaarne mugavus, siis Aurisest paremat varianti pole.

Kuna Aurise uus põlvkond (Corolla nime all) on kohe müügile saabumas, siis saab väga väikse läbisõiduga eelmist põlvkonda väga soodsalt.

Kõige mõistlikum linnaauto: Nissan Leaf, 15 990 eurot

Foto: Auto24.ee

Mida, elektriauto?! Kust otsast see mõistlik on? Kui aus olla, siis igast.

Parkimine kesklinnas tasuta, võimalus kasutada bussiradasid, vähene hooldusvajadus ja loomulikult väga väike kütusekulu. Iga tavaauto võib ju paberil näidata mingeid müstiliselt väikeseid kütusekulusid, aga just linnasõit tõstab need lakke.

Kui teil on võimalik kodu juures laadida, siis pole selle auto mõistlikkuses üldse mingit kahtlust. Kui see võimekus puudub, siis arvutage oma igapäevane läbisõit välja ja mõelge, kas nädalas kord või paar avaliku laadija otsas istuda on täiesti võimatu?

Hea ajalooga Nissan Leafi on väga mõistlik ja kindel soetus. Lõpuks on kõik vaid harjumustes ja mõtteviisis kinni.

Kõige mõistlikum maastur: Dacia Duster 4×4, 19 900 eurot

Foto: Auto24.ee

Ka selle puhul võib esimene emotsioon olla suur küsimärk teie pea kohal, aga mõistlikkuse arvestuses Dusterist paremat maasturit pole, eriti kui me räägime kõige viimasest põlvkonnast.

Maasturina on nelikveoline Duster uskumatult võimekas, millele ei saa vastu ükski populaarne linnamaastur.

Jah, sisu on plastine ja kogu olemus askeetlik. Samas on Dusteri tippversioonil olemas kõik peamised mugavuslisad ja võrreldes eelmise põlvkonnaga on astutud väga suur samm edasi. Loomulikult aitab kõhklusi vaigistada 5-aastane garantii.

Kõige mõistlikum sport(lik)auto: Seat Leon Cupra ST, 22 500 eurot

Foto: Auto24.ee

Algselt oli välja valitud hoopiski Škoda Octavia RS, kuna sportlikuks sõiduelamuseks on 220 hobujõudu täiesti piisav. Eriti kui tulla tavalisema auto pealt.

Aga kui sama raha eest saab peaaegu 300-hobujõulise aga sama praktilise sõiduki, lisaks veel edevalt oranži aktsendiga, siis murdusime.

Kehtiva garantii ja kõikide vajalike mugavuslisadega Cupra ST pakub ilma mingi kahtluseta väga palju sõidurõõmu väga vähese remondimurega.

Tõsi, sama raha eest saab vägagi kiireid Audi ja BMW sedaane ja kupeesid, aga need ei ole enam pidamiskulude mõttes mõistlikud.

Kõige mõistlikum luksusauto: Lexus LS 460, 22 900 eurot

Foto: Auto24.ee

Kui luksusautode klassis üldse saab kasutada sõna mõistlik, siis Lexus on põhimõtteliselt ainuke, mis sellega seostub. LS on nende kõige suurem ja luksuslikum mudel.

Väga hea vastupidavusega ning vaikne laev. Just pidamiskulud on need, mis luksusauto omamise kalliks teevad. Nendesse autodesse pannakse kõige rohkem uut elektroonikat ja tehnoloogiat, mille remont ja hooldus on kulukas.

Lexus pole tehnoloogia osas olnud luksklassi eesrinnas ja seetõttu on suutnud enda autode puhul kvaliteedi kõrgel hoida.

Kui soov uuema auto või lausa hübriidi järele, siis tuleb vaadata kas aste allpool asuvat GS mudelit või kõige väiksemat IS sedaani. Viimaseid saab juba päris hea aastaarvuga.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.