Inbanki blogi

5 odavat ja üliväikese läbisõiduga autot, mida Eestis müüakse

Fotod: Auto24.ee

Kasutatud auto ostmise puhul kiputakse alati vaatama läbisõitu esimese asjana. Mingist vanusest alates pole see tegelikult peamine ja hästi hoitud suure läbisõiduga auto võib olla täiesti korralik.

Samas – kui läbisõit on kindlasti väike ja seda on võimalik tõestada, siis on see igal juhul suur boonus. See tähendab, et väga odavalt on võimalik saada väga heas seisukorras autosid. Näiteks müüakse ühte 2011. aasta Saab 9-3, millel on odomeetril vaid 37 000 kilomeetrit.

Seekord valisimegi välja viis autot, mis maksavad vähem kui 8000 eurot ja on sõitnud alla 40 000 kilomeetri. Eks seda piiri võiks vanemate autode puhul tõsta ka 50 000 või isegi rohkema kilomeetrini. Valikut on päris palju. Äkki on hetkel aeg olla mõistlik ja osta mõistlikke autosid?

Ford Fiesta, 2014. aasta, 38 000 kilomeetrit

Natuke hallist massist erinevat värvi ja mõistliku 82-hobujõulise mootoriga Fiesta on hea auto igal juhul, ka siis kui läbisõit oleks suurem. Ford teeb hea sõiduomadusega autosid ja Fiesta pole mingi erand.

Eesti ajalugu, mõistlik varustus ja neli ust (neid satub tihti müüki ka kaheukselistena). 2016. aastal näitab ühte väiksemat avariid LKFi lehel, aga ilmselt mitte midagi väga tõsist. Hinnaks on 6900 eurot.

Škoda Fabia, 2014. aasta, 28 000 km

See on üks mõistlik Fabia. 86 hobujõudu, normaalne varustus ja hinnaks vaid 5400 eurot. Isegi püsikiiruse hoidja on peal ja kena sinine värv ka.

LKF näitab, et 2015. aastal on see läbinud ühe avarii, aga kuna autol siis kehtis veel garantii ja ilmselt kasko, seega võib eeldada, et sõiduk tehti korralikult korda.

Müüja sõnul on auto ökonoomne ja hästi hoitud. Kaasa tulevad veel ka eraldi naastrehvid velgedel. Kulud on kindlasti väiksed ka kindlustusele.

Dacia Sandero Stepway, 2015. aasta, 17 000 km

Kuni sügiseni kehtiva garantiiga Sandero Stepway on väikese, vaid 0,9-liitrise mootoriga, millel lausa 90 hobujõudu.

Ilus sinine Stepway versioon on ka normaalse varustusega – püsikiirushoidja, bluetooth ja konditsioneer. Kaasa saab ka teise komplekti velgi ja rehve. Täiesti uus, kõrgema varustusega Stepway maksab näiteks 12 390 eurot + rehvid.

Seega 7900 euro eest (mida kindlasti annab ka kaubelda), saab sisuliselt uue auto, mille ainuke erinevus on lühike garantii.

Fiat Grande Punto, 2014. aasta, 14 500 km

Huvitav pakkumine on ka see kuus aasta vana, aga imevähe sõitnud Fiat. Auto on uuena Eestist ostetud ja olnud ühe vanema meesterahva kasutuses. Kui see mees oli tüüpiline vanahärra, siis ilmselt on autot väga hästi hoitud.

Kusjuures auto pole talvel sõitnud, seega kere seisukord võib olla päris hea. Varustus on mõistlik ja suurus poolest on Punto samuti täiesti asjalik auto.

Hetkel on auto pakkumisel 5000 euroga, mis ei ole ju läbisõitu arvestades üldse palju.

Opel Adam, 2015. aasta, 30 000 km

Kui hing ihkab midagi erilisemat, siis selline kahetooniline Opel Adam on väga mõnus linnaauto.

Piisavalt särtsakas, korralikult varustatud ja Eesti ajalooga Adam on Eestis võrdlemisi haruldane auto ja pakub tänaval ka teistele rõõmu. Püsikiiruse hoidja, bluetooth, istmesoojendus – kõik vajalik on olemas.

7600 eurot on meie hinnapiiri ülemises otsas, aga võib olla annab kaubelda või siis SIIN on ka üks natuke suurema läbisõiduga, aga soodsam Adam.

Kuidas osta?

Kui säästudest jääb puudu või ei taha kohe kõike välja käia, siis kõikide nende mõistlike autode ostuks on võimalik kasutada Auto24laenu, mille puhul ei ole oluline auto vanus ja puudub ka kaskokindlustuse kohustus.

Just kaskonõue võib igakuised kulud ajada liiga suureks. Kasko on mõistlik riskide hajutamiseks, aga Auto24laenu puhul saab ise valida kas teha kasko või millistel tingimustel. Samuti nõutakse tihti sissemaksu, mis Auto24laenu puhul ei ole kohustuslik.

Auto24 laen on finantskohustus. Enne laenu taotlemist ja laenulepingu sõlmimist hinnake oma varalist olukorda ja laenuvajadust, et veenduda, et olete võimeline laenu õigeaegselt tagasi maksma. Maksete õigeaegselt tasumata jätmise korral võib kaasneda kohustus tasuda viivist ja hüvitada võla sissenõudmiskulud. Laenulepingu nõuetekohane täitmata jätmine võib raskendada tulevikus laenude saamist nii Inbankist kui ka teistest finantsasutustest. Palun tutvuge enne laenamist krediidi kulukuse määraga ning sellega kui palju laenu võtmine Teile maksma läheb. Enne otsustamist tutvuge ka Finantsinspektsiooni tarbijaveebiga www.minuraha.ee, auto24 laenu lepingu tingimustega, lepingueelse teabega ning vajadusel konsulteerige asjatundjatega.

Märksõnad: , , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.