Inbanki blogi

5 soodsat luksusautot, mida teistel naljalt ei ole

Fotod: Auto24.ee

Soodsast luksusautost räägime me siinkohal muidugi soetushinna mõttes. Pidamiskulude osas ei käi sõnad luksusauto ja soodne kuidagi kokku, mõni võib lihtsalt olla soodSAM kui mõni teine.

Aga kui vaadata kuulutusi ja tänavapilti, siis peamised kolm autot on Mercedes-Benz S-klass, BMW 7. seeria ja Audi A8. Kümneid ja kümneid sakslasi. Aga mis oleks teistsugused ja palju seikluslikumad alternatiivid? Valisime mõned välja ja hinna ülempiiriks panime ikka 25 000 eurot.

Luksusauto on selline autotüüp, mis nõuab luksulikult raha ja pakub vastu luksuslikku elamust. Suhteliselt võrdelises seoses on kõik. Kui sul raha pole, siis saad hulganisti probleeme ja seisva auto. Kui seda teate, siis võime jätkata.

Jaguar XJ Vanden Plas, 2005. aasta, 9999 eurot

Jaguari XJ seeria on üks ilusamaid luksusautosid üldse. Elegantne ja stiilne “inglane” on ilus vaadata isegi nendel hetkedel, kui ootab järjekordset varuosa ja remonti.

See konkreetne Ameerikast toodud auto on väga rikkaliku varustusega, 4,2-liitrine V8 teeb 304 hobujõudu. Sisu on ilus ja heledast nahast ning puudu pole ka puit.

Müüja väitel on auto heas korras, aga kindlasti on soovitav auto ajalugu juurde uurida, kasvõi tasulisi teenuseid kasutades. Kirjas on palju hooldustöid, mida tehtud ja kui see kõik on tõene, siis on tegu päris hea pakkumisega.

Bentley, 1996-2000, 17 999-21 555 eurot

Erilistest luksusautodest ei saa rääkida, kui sinna ei lisa Bentleyt. Ja kuna Eestis on hetkel müügil kolm autot, mis maksavad vähem kui 25 000 eurot, siis panime nad kõik siia.

Bentley Brooklands

1996. aasta Bentley Brooklands on neist kõige klassikalisem. 6,8-liitrine mootor, kandised tagatuled ja silmatorkamatult hall välimus. Müüja sõnul on tegemist võrdlemisi haruldase autoga, mida toodeti vaid 1400 tk.

Brooklandsile järgneski Bentley Arnage. 6,75-liitrine mootor oli asendunud BMW päritolu 4,4-liitrisega. Konkreetne auto on toodud 2016. aastal Jaapanist ning Eestis peaaegu sõitnud ei olegi. Ülevaatus on samas igal aastal ilusti läbitud. Läbisõit 39 000 km võib isegi õige olla.

Bentley Arnage

Kolmas Bentley tundub veel eriti hea pakkumisena, sest tegemist on Arnage Red Label versiooniga, millele naasis suur 6,75-liitrine mootor. Väga suurt dünaamikavõitu see ei toonud, aga kui juba suur Bentley, siis suure mootoriga.

Bentley Arnage Red Label

Rolls-Royce Silver Spur, 12 500 – 23 900 eurot

Bentley on ka liiga tavaline? Siis jääb järgi ainult üks mark, kuningas isiklikult ehk Rolls-Royce. Selles hinnaklassis on Eestis saadaval vaid kaks Silver Spur mudelit.

Esimene on aastast 1985 ja maksab 12 500 eurot. See on suur ja majesteetlik auto, aga sõiduomadused on ilmselt ikka väga 80ndad. Auto on toodud 2016. aastal Jaapanist ja omanikku pole seni leidnud.

Vanema Rolls-Royce’i sisu on ajastutruult lihtne.

Tagumise istme jalaruum on piltide järgi päris võimas, kui just pole esimesi istmeid täiesti ette sõidutatud.

Teine Silver Spur on juba uuemast põlvkonnast ning maksab ka poole rohkem. Sisu on silmapaistvalt punane, pilku tõmbab näiteks ka jalatugi tagaistujale – detailid!

Uuem Silver Spur on punase salongiga, aga rool on liiga tavaline.

Müüja sõnul on sõiduk ideaalses seisukorras. Tegu on hobi ja kollektsiooniautoga, millega on eestis sõidetud vaid suvel ja seda väga vähesel määral. Hoitud kuivas ruumis. Päris stiilne, kas pole?

Lexus LS600h, 2007. aasta, 13 900 eurot

Tuleme Briti saartelt tagasi päris maailma ning lõpuks üks luksusauto, mis on päriselt mõistlik, kui nii üldse öelda saab.

Nii palju nuppe ja ekraane!

Mitte väga silmapaistev, võib olla isegi mitte väga ilus, aga Lexuse luksusautode hea kvaliteet on päris kuulus ning suur hübriidlahendusega jõuallikas hoiab ka jooksvad kulud kontrolli all.

Tohutu pallju varustust, mida siinkohal üles lugema ei hakkakski, Eesti ajalugu ja väidetavalt korrektne läbisõit. Kui väga on vaja suurt luksusautot, aga tahta natukenegi riske maandada, siis Lexus LS on ainuõige valik.

Kuidas osta?

Luksusautod on elustiil ja seega tuleb arvestada suurte jooksvate kuludega. Viimase raha eest endale selliste ostmine ei ole mõistlik.

Aga kui ei taha kohe kõike välja käia, siis ostmiseks on võimalik kasutada Auto24laenu, mille puhul ei ole oluline auto vanus ja puudub ka kaskokindlustuse kohustus.

Kasko on mõistlik riskide hajutamiseks, aga Auto24laenu puhul saab ise valida kas teha kasko või millistel tingimustel.

Auto24 laen on finantskohustus. Enne laenu taotlemist ja laenulepingu sõlmimist hinnake oma varalist olukorda ja laenuvajadust, et veenduda, et olete võimeline laenu õigeaegselt tagasi maksma. Maksete õigeaegselt tasumata jätmise korral võib kaasneda kohustus tasuda viivist ja hüvitada võla sissenõudmiskulud. Laenulepingu nõuetekohane täitmata jätmine võib raskendada tulevikus laenude saamist nii Inbankist kui ka teistest finantsasutustest. Palun tutvuge enne laenamist krediidi kulukuse määraga ning sellega kui palju laenu võtmine Teile maksma läheb. Enne otsustamist tutvuge ka Finantsinspektsiooni tarbijaveebiga www.minuraha.ee, auto24 laenu lepingu tingimustega, lepingueelse teabega ning vajadusel konsulteerige asjatundjatega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.