Inbanki blogi

5 “tasuta” autot: hind kuni 500 eurot ja pikk ülevaatus

Fotod: Auto24.ee

Mõnikord lihtsalt on vaja kiiresti osta üks odav ja sõitev auto. Näiteks läheb suveauto talvekorterisse, enda auto on natuke pikemas remondis või alles mõnest maailma kaugemast nurgast saabumas. Rentimine on üks variant, aga kui periood venib pikemaks?

Vaatasime ikka päriselt soodsaid autosid. Selliseid, mis maksaks umbes 500 eurot, aga ühe väga olulise täpsustusega — ülevaatus peaks vähemalt talvehooaja lõpuni olemas olema. Kehtiv ülevaatus tähendab ka seda, et kui just pole sahkerdatud, siis võiks auto elutähtsad osad olla talutavas seisukorras (veermik, pidurid, tuled).

Ja kui pärast seda ongi autol aeg igavestesse sulatusahjudesse minna, siis omanik saab isegi natuke raha tagasi. Kindlasti tuleb arvestada, et need autod võivad kiirelt müüdud saada, seega vabandame juba ette, kui mõni link enam ei tööta. Sellises klassis tuleb kiire olla!

Ford Mondeo, 1997. aasta, 450 eurot

Piltidel täitsa kabeda välimusega Mondeo pole oma 90 hobujõuga kindlasti mingi käbe masin, aga see polegi antud valikus eesmärk.

Müüja ütleb, et auto on regulaarselt hooldatud, aga kerel on ka roostet. Boonusena tuleb kiirele ostjale kaasa täispaak, mis sellises hinnaklassis on vähemalt 10% auto hinnast.

Audi 80, 1994. aasta, 550 eurot

Kohe alustame eranditega. Sellel autol ei ole ülevaatust, aga müüja kinnitab, et kui läheb ostuks, siis ta teeb selle ära. Seega, heal juhul Audi vähemalt aastaks, halvemal juhul lihtsalt ei lähegi kaubaks.

Muus osas on ilmselt kõik nagu 500eurosel autol ikka. Natuke väsinud, natuke tolmune ja 90 hobujõuga ei teki muret ka kogemata liiga kiiresti sõitmise pärast.

Volkswagen Golf III, 1994. aasta, 490 eurot

Piltide järgi täitsa ilus kaheukseline Golf. Müüja sõnul sobib väga hästi näiteks esimeseks autoks ja tuleb nõustuda. Hea soodne harjutada ja samas õpib autot käsitlema, sest erilisi juhiabisid pole, lisaks manuaalkast.

Väga hea on see, et on olemas mõlemad komplektid korralikke rehve, ning tundub, et auto eest on ka kenasti hoolt kantud. Kuulutuse järgi ideaalne variant. Arvestada tuleb muidugi, et 75 hobujõuga võib tänapäeva närvilises liikluses olla päris harjumatu.

Saab 9-5, 1998. aasta, 300 eurot

Võimalus ühele väärikale Saabile kinkida enne lõppu veel mõned kilomeetrid. Ülevaatus on lausa järgmise suveni, seega tegemist on sõitva autoga. Samas on omanik suhteliselt aus, et auto on omadega ikkagi päris läbi.

Seega — kui autot on vaja tõesti lühemaks ajaks või olete valmis riskima, siis kahtlemata on tegemist mõnusa ja mugava autoga. 50 eurot juurde ja kaasa tulevad ka talverehvid. Eelnevatega võrreldes on 150 hobujõudu ja suur auto ikka tõeliselt kõrge klass.

Peugeot 206, 2001. aasta, 250 eurot

Eks ta natuke kummaline on, aga tõesti — 250 euro eest saab sõitva ja ülevaatusega auto. 60-hobujõuline 206 on pigem sellises seisus mõistlikum võtta linnaautoks, aga kindlasti sõidab ära ka pikemad otsad. Kui katki ei lähe.

Ülevaatus on aprillini ning soetada on vaja ka talverehvid, aga ikkagi, 250 eurot!

Kuidas osta?

Need autod on niivõrd odavad, et tõenäoliselt pole isegi mingit abi vaja, aga kui see ikkagi on oluline, siis ka nende ostmiseks võib kasutada Auto24laenu, mille puhul ei ole auto vanus oluline ja puudub ka kaskokindlustuse ning sissemaksu kohustus.

Just need kohustused on tavaliselt suurimad takistused auto ostmisel. Kasko viib kuumakse tunduvalt suuremaks, aga selliste autode puhul pole sel mingit mõtet.

Auto24 laen on finantskohustus. Enne laenu taotlemist ja laenulepingu sõlmimist hinnake oma varalist olukorda ja laenuvajadust, et veenduda, et olete võimeline laenu õigeaegselt tagasi maksma. Maksete õigeaegselt tasumata jätmise korral võib kaasneda kohustus tasuda viivist ja hüvitada võla sissenõudmiskulud. Laenulepingu nõuetekohane täitmata jätmine võib raskendada tulevikus laenude saamist nii Inbankist kui ka teistest finantsasutustest. Palun tutvuge enne laenamist krediidi kulukuse määraga ning sellega, kui palju laenu võtmine Teile maksma läheb. Enne otsustamist tutvuge ka finantsinspektsiooni tarbijaveebiga www.minuraha.ee, auto24 laenu lepingu tingimustega ja lepingueelse teabega ning vajadusel konsulteerige asjatundjatega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.