Inbanki blogi

5 väga tõsist ja võimekat pärismaasturit, millega igal aastaajal metsa sõita

Foto: Auto24.ee

Lund on see talv palju ja kui ka soojaks läheb, siis selle sulamine tähendab muda, läbipääsmatuid teid ja üldiselt igavesti lõbusat aega. Selle järel algab kohe ajastu, kus urbanistlikuimgi inimene tunneb arusaamatut kihku minna loodusesse.

Seega on parim aeg vaadata, mida on pakkuda päris maasturite turul. Siinkohal peame me silmas autosid, millega sõita seal, kus teid ei ole. Võib olla jääda kinni, seejärel veeta tunde, et välja saada ja siis naerulsui edasi mütata.

Võimekaid autosid saab nii 2000 kui ka 20 000 euro eest. Kui kohe ei taha kõike korraga välja käia, siis tasub kaaluda nii autolaenu kui ka auto24 liisingut, sest nende puhul ei ole vaja sissemaksu ega ka kohustuslikku kaskokindlustust.

Toyota 4Runner, 1998. aasta, 4990 eurot

Plaanis oli järjestada autod hinna järgi, aga seda kuulutust lugedes saime aru, et niivõrd haarava müügiteksti eest tuleb premeerida nii päisepildi kui ka esimese positsiooniga.

See müüja on näide, kuidas päriselt oma autot müüa. Väga põhjalik kirjeldus auto kohta, nii tehniliselt kui ka vigade osas, loob hea esmamulje. Auto ajalugu Eestis on olemas alates 2008. aastast.

Kui sinna juurde panna veel emotsioon, siis ausõna, me tahaks ise seda autot ja kohe!

Foto: Auto24.ee

Väga suuri ümberehitusi ei ole tehtud. 4Runner on võimekas pärismaastur ning suured mudarehvid ja suurendatud põhjakõrgus on enamikeks seiklusteks piisavad. Vintsi saab ju alati ise juurde osta.

Lugege autoomaniku teksti ise ja öelge, kas on veenev?

Suzuki Jimny, 1999. aasta, 3950 eurot

Jimny on askeetliku ja pigem üksi rändava inimese parim sõber. Väike aga väga võimekas pärismaastur ei ole mõeldud pikaks maanteesõiduks või linnas kruiisimiseks. See ilmestab muidugi kõiki pärismaastureid.

Foto: Auto24.ee

Konkreetne auto on saanud täiendust vintsi, kõrgendatud vedrustuse ja muu olulise näol. Üles on viidud ka õhuvõtt, et veetakistusi ületada.

Autot ei ole müüja sõnul halvasti koheldud ega uputatud, seega varjatud muresid ei tohiks olla.

Foto: Auto24.ee

Automaatkasti, mis võib tunduda liigse luksusena, õigustab omanik humoorikalt nii: “Automaatkäigukast annab Teile mugava võimaluse metsasõidu ajal looduspilte teha või mida iganes parema käe ja vasaku jalaga teha suudate sõitmise ajal :)”.

Jeep Grand Cherokee, 1994. aasta, 2200 eurot

Hiiglasliku V8 mootoriga “metsaveok”, mille hind, vanus ja lisatekst lubab arvata, et väga pikki reise muretult teha ei saa.

Foto: Auto24.ee

Samas, kui kõik toimib, siis maakodu lähedastes metsades on rõõmu palju. Vints on, mudarehvid on ja olulised asjad on põhja all metalliga kaitstud.

Sobib hästi Eesti pidevalt pimedatesse oludesse, sest nii ees kui taga on võimas LED-tulede plokk.

Nissan Patrol, 1990. aasta, 6300 eurot

Tõeliselt bad-ass masin. Must “ma-ei-tulnud-siia-nalja-tegema-suhtumisega” jõhkard. Kui ma ka kinni jään, siis selle pärast, et ma tahtsin. Juhuslikku pole siin midagi.

Foto: Auto24.ee

Auto kohta ei ole kahjuks väga palju lisainfot. Piltidelt on näha ülesviidud õhuvõttu, aga see on ka kõik.

Kas auto on oma hinda väärt, peate vestluses müüjaga selgeks tegema. Eestisse on auto jõudnud 2016. aastal ja 2018. aasta sügisel on ilmselt üle värvitud, sest maanteeametis on registreeritud värvi muudatus.

Foto: Auto24.ee

Toyota Land Cruiser , 1993. aasta, 16 000 eurot

Viimaseks jätsime ühe erilise auto. Kui hind tundub ühe vana Land Cruiseri kohta kallis, siis selgus tuleb kuulutusest.

Nimelt on auto ehitatud spetsiaalselt 2020. aastal toimuva sõidu Budapest-Bamako jaoks, mis stardib Ungari pealinnast ja lõpetab Aafrikas, Sierra Leone pealinnas Freetown.

Foto: Auto24.ee

Auto on väga põhjalikult ümber ehitatud ning müüja sõnul on muudatuste nimekiri liiga pikk, et seda kuulutusse liimida. Pea kolmenädalane võistlus, mis viib läbi Euroopa ja Ida-Aafrika ja Sahara kõrbe, eeldab ilmselgelt korralikku tööd.

Hea stardiplatvorm tulevaseks ümbermaailma sõiduks, kui selline asi peaks unistuste nimekirjas olema.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.