Inbanki blogi

5 väga tõsist kasutatud maasturit, mis viivad sind kohtadesse, kus sa kunagi ei ole käinud

Foto: Auto24.ee

Tsivilisatsioon ja linnaelu on mõnus. Glamuur, melu ja võimalused käia kontserditel, näitustel, kinos ja teatris. Kümned tuhanded inimesed seda küll kunagi ei tee aga vajavad teadmist, et nad soovi korral saaksid. Natuke nagu arstiabi ja muud teenused – aastaid ei lähe vaja, aga kui läheb, siis on oluline, et oleks lähedal.

Aga kuskil sisimas on hämmastavalt paljudel inimestel sees hoomamatu looduselembus, mis väljendub hooajalises massilises koriluses, emotsiooniostuna soetatud metsataludes ja vähemalt korda aastas tunnikeses rabamatkas.

Aga on ka selliseid, kelle jaoks on looduses viibitud aeg elutähtis. Mida kaugemal teistest, seda parem. Jah, tõeliselt ürgne metsamees (mitte see kikimiki, vaid päris) võtab seljakoti, püünised ja pussnoa ning väljub metsast neli nädalat hiljem pargitud loomanahkade ja vinnutatud liha kuhja all, kaenlas korv mustikatega. Kõigil seda aega kahjuks pole ja sihtkohtadesse jõudmiseks tuleb kasutada autot.

Väljume seekord linnamaasturite mugavustsoonist ja vaatame, millised päriselt võimekaid maastureid on kasutatud autode hulgas leida. Hinnaklass nagu ikka, alates mõnest tuhandest kuni 15 000 euroni.

Toyota Land Cruiser LJ70, 1993. aasta, 6299 eurot

Foto: Auto24.ee

Lühikese kerega Toyota Land Cruiser, mida vaadates ei jää kahtlust, et sellega võib mõne läbimatuks tunnistatud metsaraja ette võtta küll. Suured maastikurehvid ja tõstetud vedrustus nagunii, aga sellisel otstarbel kasutatavatel autodel on väga palju olulisi modifikatsioone, millel me hetkel täpselt ei peatuks, kuna on oht minna liiga tehniliseks.

Küll aga on üks esimesi ja kõige olulisemaid lisasid vints. Mida kaugemal lähimast traktorist, seda reaalsem on vajadus kinnijäämise korral ennast ise välja tõmmata. Nagu kuulutuses lugeda võib, on see olemas ning lisaks veel palju muudki.

Land Rover Defender, 2000. aasta, 8000 eurot

Foto: Auto24.ee

Defender on legend ning väärib juba seetõttu kaalumist. Robustne ja ilustamata disain ning võimekus rasketes oludes teeb auto paljude hobimatkurite lemmikuks.

Kui hiigelsuurte rehvidega väga spetsiaalsed maastikuks tuunitud autod ei ole mõistlikud pikemaks sõiduks, siis Defenderiga kannatab ka natuke maanteed sõita. Just nimelt, kannatab, sest mugav ei ole ilmselt isegi mitte TOP 10 iseloomustavate sõnade seas.

Kuigi linna- ja maapildis jääb neid päris tihti silma, siis kasutatud autode hulgas pole valik üldse väga suur. Konkreetne sõiduk jäi sõelale tänu soodsale hinnale ja viimasel ajal tehtud remonttööde nimekirjale. Lisaks mahub kaasa võtma suurema matkaseltskonna, kes võivad asendada puuduvat vintsi.

Natuke kallima hinna eest saab juba päris viisaka auto.

Jeep Wrangler TJ Sport, 2000. aasta, 7100 eurot

Foto: Auto24.ee

Selles nimekirjas vast kõige “linnalikum” ning sobib pigem sellisele inimesele, kes tahab lihtsalt aeg-ajalt sõita kaugemale ja sügavamale metsa või mere äärde aga jääda siiski sügavamatest mülgastest eemale.

Võtad katuse maha ning hakkad mööda metsateid minema. Kui läheb raskeks, pöörad ringi ja valid teise tee. Või tegeled näiteks lohesurfiga, aga põhimõtteliselt ei taha tuult püüda seal, kus teised, vaid sõita kättesaamatumatesse randadesse.

Vedrustust on natuke tõstetud ja kaasa tulevad ka mudarehvid. Auto on hea ajalooga ja kuulutuse järgi päris hästi hoitud.

Nissan Patrol GR, 2005. aasta, 13 900 eurot

Foto: Auto24.ee

See on juba väga kõva kärbes. Põhjalik ja amatöörile arusaamatu nimekiri erivarustusest on pikk.

Auto on Eesti ajalooga ning omaniku sõnul ei jää teistele ette ka linnas. Samas on ausalt öeldud, et tehniliselt on sõiduk heas korras aga visuaalselt tahaks natuke kõpitsemist.  Otstarvet arvestades on see ka väga loogiline ning ilmselt ei saa tõsise huvilise jaoks takistavaks argumendiks.

Nendesse kohtadesse, kuhu selle autoga ei pääse, ilmselt ei olegi vaja neljarattalisega minna. Vähemalt juhul, kui eesmärgiks on pigem sõit ja kohalejõudmine kui off-road katsumused.

Jeep Cherokee, 1999. aasta, 4000 eurot

Foto: Auto24.ee

Selle nimekirja ilmselt kõige parem variant kui silmas pidada eesmärki ja hinda.

Lahe värv, rohkelt maastikusõiduks vajalikku varustust, head eelmised omanikud ja tehtud remonttöid tähendab, et 4000 euro eest saab auto, mis viib sind kohtadesse. Sellistesse, kuhu sa muidu ei jõuaks. Ideaalne hobiauto.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.