Inbanki blogi

6 väga head kasutatud nelikveolist autot saabuvaks talveks, mida saad Eestist kohe osta

Esimesed öökülmad ja must jää on märgid, et kehvema kliimaga aastaaeg on uksele koputamas. Muidugi võtsime selle peale kuulutuste portaali lahti ja hakkasime vaatama talveauto kandidaate.

Valiku kriteeriumiks ei ole tohutu läbivusvõime, millega metsa müttama minna vaid mõistlik nelikveoline, mis suuremast sajust ja lumelögast teid läbi aitab.

Et sõel oleks veelgi tihedam, siis valikusse jäid need autod, millega tulevad kaasa ka talverehvid. Pole tüütumat asja, kui peale auto soetamist ja sellega kaasnevaid kulusid, tuleb kohe välja käia ka sadu eurosid talverehvide eest.

Muus osas nagu ikka – automaatkast, piisavalt mugavusvarustust ning hind mõistlik 15 000 – 25 000 eurot, mis tagab hea ajalooga ja pigem vähesõitnud auto.

Honda CR-V

Foto: Auto24.ee

Tuhanded eestlased ei saa eksida. CR-V on auto, mis rahuldab enamiku maitse ja vajadused.

Nelikveo peale ülemäära lootma ei peaks, vähemalt mitte väga rasketes oludes. Pigem on tagasillal toetav toime ja võib abiks olla hetkel, kui esimesed ei leia piisavalt pidamist.

Muus osas on kõik oluline olemas, kaasa arvatud parkimisandurid ja -kaamera, veokonks ning panoraamkatus. Hea ajalooga CR-V’sid on müügil päris palju, ka diiselmootoriga versioone, seega valikut on nii värvi kui interjööri osas.

Toyota RAV4

Foto: Auto24.ee

Sama mündi teine poolt. RAV4 on sarnaselt CR-V’le eestlaste üks suurimaid lemmikuid. Toyota on tavaliselt ka esimene mark, mis meenub kui jutt käib hea vastupidavusega autodest.

Maastikusõiduvõimekusse tuleb suhtuda reservatsioonidega, aga tavalistest esisillaveolistest pereautodest ikkagi parem, sest kõrgus maapinnast on suurem ja nelikvedu abiks ikka.

Kuna Honda oli valikus bensiinimootoriga, siis Toyota sai võetud diisliga. Talvel võib probleemsem olla, aga kütust kulutab vähem. Odavaim hübriid on kahjuks peaaegu 29 000 eurot ka kasutatuna.

Samuti on paljude jaoks selle auto eelis riidest sisu, sest nahkpolster võib talvel külmaga autosse istudes olla algul päris ebameeldiv. Vajalikest lisadest leiab kärukonksu ja parkimiskaamera. Mugavuslisadest on tagaistujate jaoks ekraanid esiistmete peatugedes.

Audi Q5

Foto: Auto24.ee

Natuke luksuslikuma klassi autod on samuti täiesti mõistlikuna jõudnud allapoole 25 000 euro hinnaklassi.

See väga võimeka 225-hobujõulise mootoriga Q5 on väikese läbisõiduga ja täieliku esinduse ajalooga. Piltide järgi väga heas korras Audi sisaldab kõike, mida sellise hinna eest eeldaks.

Hea auto, kui tahad kulgeda turvaliselt, kvaliteetselt ja samas, olgem ausad, natuke nähtamatult. Sarnast autot on võimalik osta ka hübriidina, mis teoorias võiks natuke kütusekulusid alla tuua, kuigi ametlike andmete järgi on vahe vaid üks liiter saja kilomeetri kohta.

BMW X1

Foto: Auto24.ee

Preemium-klassi maasturite pesamuna. See väike aga võimekas BMW X1 on säästliku diiselmootoriga ning täielikult Eesti ajalooga.

Ilus hele nahksisu aitab vähemalt visuaalseltki auto kompaktset olekut tasakaalustada. Eraldi tasub ära mainida eelsoojenduse olemasolu, mis eriti diislite puhul lisab talvel nii mugavust kui ka pikendab auto eluiga.

Panoraamkatusest hea talvel tähti vaadata, iselülituvad kaugtuled abiks pikas pimedushooajas ning soojendusega rool hellitab sõrmi peale jääkraapimist.

Hyundai Santa Fe

Foto: Auto24.ee

Suur peremaastur, mis on saanud NCAP turvatestides väga kõrged hinded ning eriti just laste turvalisuse osas. Autol on Eesti ajalugu ja garantii kehtib järgmise aasta novembrini. Ainuüksi need kolm fakti peaks ostumõtted pähe panema.

Korralik varustus ning üldises hallist massist erinev ilus värv annab veel mõned punktid.

Ühelt poolt on väga oluline laste turvalisust puudutav, teisalt võib lapsevanem tunda end oma istmesoojendusega toolis moraalselt hästi, sest soojaks on köetud ka laste istumisalune. Igati luksuslik ja korralik auto.

Subaru Impreza WRX STI ja Nissan Juke Nismo

Foto: Auto24.ee

Selles rubriigis vaatame alati ka natuke, kuidas öeldagi, teises suunas. Seega talveautoks sobib ideaalselt mõni hullumeelne nelikveoline. Väike sohk seisneb selles, et nendega ei tule kaasa talverehve, aga usutavasti ilusti paludes suudetakse ka need teile leida.

Punase nurgas on legendaarne Impreza WRX STI. Piisavas koguses hobujõude ja hullust ning talvest saab teie lemmikaastaaeg! Tarbida soovitame muidugi vaid väga sõiduosavatel ning algajad võivad selle taltsutamisega hätta jääda.

Foto: Auto24.ee

Teises nurgas läheb talle vastu Nissani topeltsegadus. Esiteks on Juke üldse üks vastuolulise disaini ja olekuga auto. Kui sinna panna üle 200 hobujõu ja ajada disaini tiba kurjemaks, siis halvemaks igatahes ei lähe.

Soovitame neile, kes tahavad midagi sellist, mis kõigil suu lahti ehmatab.

Märksõnad: , , , , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.