Inbanki blogi

Eripakkumine Autogeeniuse lugejatele: Inbankis aprilli lõpuni autolaen ilma lepingutasuta

Inbank pakub Autogeeniuse lugejatele aprilli lõpuni kampaaniakoodi, millega on võimalik lepingu sõlmimine ilma lepingutasuta. Täpsemad tingimused on kirjas loo lõpus.

Miks aga üldse kasutada autolaenu, mitte liisingut? Kõige lihtsam rusikareegel on, et liisingut tasub kasutada uute sõidukite soetamisel, kuid kasutatud autode ostmisel on autolaenu tingimused reeglina soodsamad.

Kaskot ei pea tegema

Autolaenu võtmisega erinevalt liisingust pole kohustust sõlmida auto jaoks kaskokindlustuse lepingut. Suure liiklustihedusega linnapiirkondades on kasko südame rahustuseks mõistlik valik isegi autolaenu puhul, eriti kui sõiduk on kallim.

Kuid näiteks maapiirkondades ja vanemate autode puhul ei pruugi kaskokindlustuse kulu end õigustada.

Kokkuhoid on tuntav

Nimelt võib tulenevalt kaskokindlustuse lepingu sõlmimise kohustusest igakuine kogukulu autole olla kuni kaks korda kõrgem kui autot laenu abil ostes.

Hiljuti tehtud arvutuse näitab, et 3900 eurot maksva 2004. aasta Audi A4 kaskokulu on suurusjärgus 600 eurot aastas. See tähendab, et omanik maksaks ostuhinnast igal aastal 15% aastas pelgalt kindlustusettevõttele.

See poleks aga ainus kulu – lisanduvad nii kohustuslik liikluskindlustus, liisinguintress kui ka lepingutasu.

Sissemakse ei ole vajalik

Liisingu puhul nõuab pank tavaliselt minimaalselt 10% suurust sissemaksu. Autolaenu puhul see nõue puudub ning kogu auto hind tasutakse võrdsetes kuumaksetes.

Oluline erinevus on ka see, et laenuga ostetud auto kuulub ostjale, mitte liisinguandjale ning autolaen pole seotud konkreetse sõidukiga.

Kui omanik otsustab sõiduki edasi müüa, pole autolaenu kasutades lepingu ümbervormistamise pärast muretseda tarvis. Küll aga tuleb seda teha autot liisides, kuna ametlikult kuulub sõiduk sel juhul pangale.

Eripakkumine Autogeeniuse lugejatele

Enamike Eesti teedel sõitvate autode puhul on autolaen liisingust soodsam finantstoode – seda just lisakuludest tingituna.

Inbanki lehel saad kalkulaatorit kasutades välja arvutada ligikaudse igakuise makse suuruse ning tutvuda täpsemate tingimustega.

Kasuta kampaaniakoodi AUTOGEENIUS ning autolaenu lepingutasu on Sinu jaoks 0 eurot. Säästad vähemalt 95 eurot. Pakkumine kehtib kuni 30.04.2018.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.