Inbanki blogi

Kevad kohal: 6 erilist kabriot, mille hind on vähem kui 15 000 eurot

Foto: Auto24.ee

Kevad annab vaikselt märku ja kaugel see suvigi on. Esimesed päikesepaistelised ilmad panid meid kabriolettide kuulutusi sirvima ja valisime välja mõned erilisemad. Põhjused erinevad – võimsus, vanus, haruldus või mõni muu faktor.

Hinnapiiriks seadsime 15 000 eurot, et mitte väga kõrgustesse lennata. Milline neist on sinuarust ideaalne suveauto?

Audi S4, 2005. aasta, 12 500

Ilus, tagasihoidlik ja väga kiire. See Audi S4 pole niivõrd eputamiseks kui sõidu nautimiseks. Mugav premiumklass rahulikuks kulgemiseks või siis 344-hobujõulise V8 toel vähe mõnusamaks minekuks.

Foto: Auto24.ee

Auto on toodud aasta tagasi Ameerikast ning omaniku sõnul vahetatud kõik õlid ja filtrid, läbisõit on 100% õige ja kontrollitav ning autol olnud eelnevalt 1 omanik. Kas see kõik nii on ja ega pole tegu näiteks uppunud või avariilise autoga, tuleb ostuhuvilisel selgeks teha.

Foto: Auto24.ee

Kui kõik on õige, siis S4 kabrio kõlab nagu auto, millega saaks sõitu nautida ka kinnise katuse ja kehvema ilmaga.

Mercedes-Benz SL350, 1972. aasta, 9999 eurot

Klassika, aga veel kättesaadavas hinnaklassis. Omamoodi värvitooniga, aga esmapilgul korralik Mercedes on ka interjööri mõttes natuke huvitavam kui tavaline must nahk.

Foto: Auto24.ee

Mootoriks on 3,5-liitrine V8, mis müdistab 205 hobujõuga piisavalt. Selline mersu on igal juhul hooajaline kruiiser, millele peaks kindlasti olema talvine hoiustamisvõimalus. Samuti tuleb valmis olla, et 1972. saasta auto võib tahta ootamatut tähelepanu.

Foto: Auto24.ee

Keskmine kütusekulu? Wikipedia andmetel 18,5 liitrit, aga see pole tähtis, sest tegemist on pühapäevaautoga.

Jaguar XK8, 1997. aasta, 8990 eurot

Kiire ja võimas kabrio-Jaguar. Kes on valmis pidamiskuludega tegelema, selle jaoks on tegu stiilse ja elegantse avaautoga. Olemas ka tagumised istmed, aga nagu sellistel puhkudel ikka, kindlasti mitte täiskasvanud inimesele mõeldud.

Foto: Auto24.ee

Autol on V8 mootor, mis pakub 284 hobujõudu. Nagu ka Audi S4 puhul, siis auto on toodud aasta tagasi USAst ja heakorra ja ajaloo osas tuleb huvilisel teha tubli kodutööd.

Müüja kiidab, et auto on heas korras, istmekattel uus nahk ja auto on üle värvitud ja näeb välja nagu uus. Lisaks sellele ka ilus, nagu Jaguarid valdavalt on.

Saab 9-3 või Saab 900 Turbo, 6800-7400 eurot

Saabime tahtsime nimekirja lisada, aga valida ei suutnud. Poksiringi ühes nurgas on meil moodsam 9-3 Turbo, millel 260 hobujõudu, väike läbisõit ja ülihea seisukord.

Foto: Auto24.ee

Kõige olulisem on, et tegemist on Tallinna kuulsa Saabi-spetsialisti Saabi Anti autoga, mille ta ehitas endale kasutamiseks. Seega võiks eeldada, et 7400 euro eest saab väga korraliku ja mõnusa Saabi.

Foto: Auto24.ee

Teises nurgas on tõeline klassik – 900 Turbo aastast 1993. Väga äratuntava profiiliga “rootslane” on olnud ühe omaniku käes aastast 2005 ning hooldusajaolugu on olemas. Mootoriks 225-hobujõuline turbomootor, mis pakub väga ägedaid sõiduelamusi.

Foto: Auto24.ee

Lisaks võib 900 Turbo puhul kahtlustada mingist hetkest alates ka hinnalanguse pidurdumist ning vastassuunas pöördumist.

Alfa Romeo Spider, 1987. aasta, 7000 eurot

Selle põlvkonna Spider on tuntud filmist “Graduate” ning selle viitab ka auto müüja kuulutuses pandud nimes.

Foto: Auto24.ee

Klassikalise välimusega suveauto vajab hoolikat omanikku ja kindlasti talvist saastavaba hoiustamisvõimalust. Kui kõik on korras, siis lehviv sall (mitte väga pikk, ohutuse mõttes) kaela ja maanteele!

Foto: Auto24.ee

Autol on 127 hobujõudu, aga samas on ka tühimass kõigest napilt üle 1000 kg, seega sõidurõõmu peaks olema piisavalt. Kindlasti on tegemist pigem hobiautoga, mis nõuab rohkelt tähelepanu ja kannatlikkust.

Kuidas osta?

Kui säästudest jääb puudu või ei taha kohe kõike välja käia, siis kõikide nende avaautode ostuks on võimalik kasutada Auto24laenu mille puhul ei ole oluline auto vanus ja puudub ka kaskokindlustuse kohustus.

Eriti see viimane on antud autode puhul oluline, sest erilistel autodel kipub olema ka eriline kaskohind.

Auto24 laen on finantskohustus. Enne laenu taotlemist ja laenulepingu sõlmimist hinnake oma varalist olukorda ja laenuvajadust, et veenduda, et olete võimeline laenu õigeaegselt tagasi maksma. Maksete õigeaegselt tasumata jätmise korral võib kaasneda kohustus tasuda viivist ja hüvitada võla sissenõudmiskulud. Laenulepingu nõuetekohane täitmata jätmine võib raskendada tulevikus laenude saamist nii Inbankist kui ka teistest finantsasutustest. Palun tutvuge enne laenamist krediidi kulukuse määraga ning sellega kui palju laenu võtmine Teile maksma läheb. Enne otsustamist tutvuge ka Finantsinspektsiooni tarbijaveebiga www.minuraha.ee, auto24 laenu lepingu tingimustega, lepingueelse teabega ning vajadusel konsulteerige asjatundjatega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.