Kokkuvõte: kõige populaarsemad ja erilisemad autod, mida kliendid eelmisel aastal soetasid

Volvo XC60 eelistasid ennekõike naissoost ostjad

Kasutatud autode turul on ostjate jaoks sageli väga oluline takistus esmane sissemakse ning selle nõude tõttu on traditsiooniliste finantsasutuste kasutamine võimatu. Inbank on juba mitu aastat olnud tänu oma paindlikele tingimustele üks populaarseimaid alternatiive.

Lisaks ei ole Inbanki puhul nõutud ka kaskokindlustus. See on igal juhul mõistlik teha, et riske maandada, aga samas võimaldab valida ka väiksema kaitsega ja soodsamaid kaskolahendusi.

Tänu suurele populaarsusele, võimaldavad auto24laenu ja auto24liisingu nime kandvad tooted saada päris suure valimi pealt ülevaadet, millised on eestlaste lemmikud kasutatud autod. Auto24laen on mõeldud kuni 15 000 euroste autode soetamiseks ja auto24liising võimaldab soetada 15 000 – 25 000-eurose sõiduki.

Milliseid autosid eelistasid kliendid 2019. aastal?

Kõige populaarsem mark on olnud Volkswagen. Auto24laenuga on neid ostetud 511 korral ja auto24 liisinguga 80 autot. Esimesel juhul on olnud keskmine laenusumma 5100 eurot ning teisel juhul 17 700 eurot. Põhiliseks mudeliks muidugi Passat, teisel kohal Golf ja kolmandal Touaregi suur linnamaastur.

Teisel positsioonil on BMW, mida laenuga osteti 419 autot ja liisinguga 131. Hinnad keskmiselt 5800 ja 17 700 eurot. Mudelite osas on aga esimese kahe margiga oluline erinevus see, et lemmikuks oli suur linnamaastur X5, millele järgnesid vastavalt 3. seeria ja 5. seeria

Kolmanda koha saavutas Audi 438 laenulepingu ja 98 liisingutehinguga. Keskmised hinnad on 5200 ja 18 200 eurot. Mudelite osas on näha suur sarnasus Volkswageniga. Populaarseim on A6, siis A4 ja kolmas on Q7.

Porsched, Jaguarid ja kiired “sakslased”

Erilisematest markidest jääb silma näiteks Maserati, mida osteti üks Quattroporte mudel. Jaguare on ostetud 11 sõidukit, millest erilisim XJ-seeria 5-liitrine V8 mootoriga luksusauto.

Porschesid on ostetud lausa 30. Peamiselt muidugi Cayenne linnamaasturid, aga silma jääb ka Boxster, Cayman ja mõned Panamerad. Viimaste puhul tuleb keskmiseks lepingu summaks 13 000 eurot. Otsingust tuleb välja Alfa Romeosid 10 autot, peamiselt 159 ja GT mudelid.

Mercedes-AMG CLS63 ja ML63 esindavad saksa luksusrakette. Audilt on ostetud nii RS4 kui ka RS6 superpereauto, lisaks ka veel S4, S6 ja S8 mudeleid. Baierimaalt on kohal BMW X5 M50d, M235 ja eelmise põlvkonna 850.

Ameerikamaalt jääb silma muidugi rohkelt Dodge RAM kastikaid, aga ka Hemi mootoriga Chargereid ja Challengere. Nimekirjast leiab ka viis Ford Mustangit.

Naiste ja meeste autoeelistused

Tabelist leiab ka elektriautosid. Näiteks on soetatud kuus Nissan Leafi. Lisaks muidugi väga palju erinevaid mootorrattaid, tarbe- ja hobisõidukeid ja lisaks veel sellised huvitavad märksõnad nagu saun, leheimur, Lada, mootorpaat, haagissuvila ja kummipaat.

Huvitav on statistikat vaadata ka sellest küljest, et milliseid autosid eelistasid naised, milliseid mehed. Kuigi lepinguid sõlmiti meeste nimele kaks korda rohkem, siis on nende üldarv piisavalt suur, et statistlisi kokkuvõtteid saaks teha.

Naiste arvestuses võttis esikoha Volvo XC60 linnamaastur, teisena eelistati Škoda Superbi ja kolmanda koha saavutas Volkswagen Passat. Meeste puhul on lemmikuks Audi A6, millele järgneb Volkswagen Passat. Honda CR-V ja Jeep Grand Cherokee jagavad 3.-4. kohta.

Keskmiselt oli lepingu sõlmija 39-aastane ning 1/3 neist Harjumaalt. Teisena tuleb Tartumaa ning kolmas Pärnumaa. Kõige aktiivsemad kuud on märts ja aprill ning kõige rahulikum oli detsembris ja veebruaris.

Loe tingimuste kohta täpsemalt auto24 liisingu ja auto24autolaenu lehtedelt.

Laen on rahaline kohustus. Enne laenu taotlemist ja lepingu sõlmimist veendu oma varalist olukorda ja laenu võtmise vajadust hinnates, et laenu tagasimaksmine on Sulle jõukohane. Laenu õigeaegse tasumata jätmisega võib kaasneda kohustus tasuda viivist ja hüvitada sissenõudmiskulud ning olla raskendatud tulevikus laenu saamine nii Inbankist kui teistelt laenuandjatelt. Soovitame Sul alati enne otsustamist tutvuda Finantsinspektsiooni tarbijaveebiga www.minuraha.ee, Inbank’i Teenusetingimuste, krediidi kulukuse määra näidetega ja lepingueelse teabega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.