Inbanki blogi

Kuidas konditsioneeri õigesti kasutada?

Lõunamaine kuumus on taas kohal ja kuna seda saab siinmail harva, siis võib paljudel olla auto salongi jahutamisel vähe kogemusi ning valesid võtteid.

Auto jahutamine ei ole oluline vaid mugavuse ja hea enesetunde jaoks. Ülekuumenenud juht ei tarvitse olla võimeline õigeid otsuseid vastu võtma. Loomulikult ka lapsed ja lemmikloomad ei pea kuumale nii hästi vastu kui täiskasvanud.

Juht reageerib 35-kraadise salongitemperatuuriga juba 20% aeglasemalt kui 25-kraadises autos. See on juba sarnane 0,5 g/l vere alkoholisisaldusega sõitmisega. Seetõttu on väga oluline, et sõiduki kabiin oleks hästi jahutatud ja ventileeritud.

  1. Kui auto on seisnud kuuma päikese käes, siis õhutage seda enne jahutussüsteemi käivitamist. Avage uksed ja aknad, laske suurem osa kuumast loomulikul teel autost välja.
  2. Konditsioneeri kasutamise ajal peavad olema aknad suletud. Tervet maailma ei jõua jahutada, seega kulutate tarbetult energiat ja kogu jahedus kaob autost.
  3. Paljud kardavad konditsioneeri kasutamise tagajärjel haigeks jäämist. Seetõttu ei tohigi panna külma õhku puhuma otse inimese peale vaid suunata õhuavad lakke või kui tundub, et ikka puhub liialt peale, siis esiklaasile.
  4. Kui liikumahakkamisega ei ole kiire, siis võite konditsioneeri tööle panna ja ise väljas oodata, kuniks suurem temperatuuri alandamine on toimunud. Samas toimib süsteem sõitmise ajal paremini, seega väga pikalt oodata ja kütust kulutada ei ole mõtet.
  5. Kui on automaatne kliimaseade, siis keerake temperatuur sobivalt näiteks 22 kraadi peale ja auto hoolitseb ise, et selline temperatuur tekiks. Ei ole mõtet keerata seda 14 kraadi peale ja siis loota, et jahedus kiiremini saabub.
  6. Väga kuuma ilmaga võiks kasutada pigem ventilatsiooni süsteemi siseringluse peal, mis koormab vähem sõidukit ning süsteem ei pea väljast lisanduvat kuuma õhku uuesti ja uuesti jahutama. Samas, uuemad ja targemad süsteemid oskavad “Auto” režiimis seda kõike ka ise teha.
  7. Kui konditsioneer ei puhu külma õhku, siis tõenäoliselt on otsas selle täitegaas. Õnneks on selle täitmine võrdlemisi lihtne ja kiire otsing leiab teile sobiva teenusepakkuja.
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.