Inbanki blogi

Millise 7-kohalise pereauto saab vähem kui 3000 euroga?

Fotod: Auto24.ee

Seitsmekohalise auto vajadus tekib juba neljanda lapse saamisel. Samuti on selline auto vajalik näiteks vanavanematel, kellele koolivaheajal saadetakse külla sületäis lapselapsi.

Otsisime välja mõned võimalikult mõistlikud autod, kuhu mahutada seitse reisijat. Valikusse jõudsid need, millel on kas lootustandev kaastekst või lihtsalt natuke . Samas, alla 3000 eurot maksval autol tuleb kindlasti arvestada ootamatute väljaminekutega.

Honda Stream, 999 eurot

Honda Civicu tehnikal põhinev Stream võiks tuhande euro eest olla kõige parem valik.

Selle aja autode suurim probleem oli rooste, aga selle kuulutuse puhul ütleb omanik, et kere tugev ja põhja alt korralik. Loodetavasti see nii ka vähemalt paar järgnevat aastat on.

Väga oluline on see, et autol on ka müüja sõnul head talverehvid ja uus aku. Välja on toodud, et autol esineb iluvigu, aga 999 euro eest on see ilmselt loogiline.

Mazda 5, 1550 eurot

Natuke läheb kordamiseks, aga ka Mazdad polnud neil aastatel korrosioonikindlusest eriti midagi kuulnud. Siin on lisarisk ka diiselmootor.

Valikusse sai auto müüja lisainfo tõttu. Väidetavalt on roostet vähe ning ka ülevaatus kestab kuni järgmise aasta novembrini. Seega läbivat ja ohtlikku roostet ilmselt pole.

Diiselmootori suur pluss on ökonoomsus ja müüja sõnul on kõik ka korras. Lihtsalt, tasuks arvestada, et ökonoomsem sõit võib tulla natuke kallima remondi arvelt. Autol on tehtud mitmeid olulisi hooldustöid ja all on korralikud talverehvid.

Mitsubishi Grandis, 2099 eurot

Mitsubishi Grandiste valikut täitsa on, aga siis võtsime ühe manuaalkasti ja bensiinimootoriga auto.

Autol on mõned roostekohad, mille peatamine on ilmselt mõnesaja euro suurune kulu. Muus osas on müüja tekst paljulubav – viimased 11 aastat üks omanik, läbisõit õige ja vahetatud on hammasrihm ja aku.

Grandis on tegelikult võrdlemisi hea reputatsiooniga auto ning mugav ka pikemateks reisideks. Sellel autol on ka püsikiiruse hoidja.

Peugeot 308, 2490 eurot

Vanasti oli seitsmekohaline universaal täitsa levinud formaat (Volvo, Mercedes jt). Huvitaval kombel suutis Peugeot oma 307 ja 308 mudelitesse veel ka 2000ndate lõpus seitse istet paigaldada.

See auto on just sobiv juhul, kui kõiki istmeid läheb vaja pigem harva, aga on hea, kui on olemas. Need saab kergesti ka autost eemaldada. Sobiv näiteks eelmainitud vanavanemate olukorra puhul. Lapselapsed suvel maal ja vaja ujuma sõita.

Autol on just tehtud suured hooldused ning piltide järgi tundub täitsa hea ka kere poolest.

Ford S-Max, 2890 eurot

Siinse valiku “must lammas”. Ja mitte värvi pärast. S-Max on väga hea auto ja mahtuniversaalide arvestuses peetakse tema sõiduomadusi ja juhitavust lausa sportlikuks.

Autol on hea hind, aga väidetavalt on see allahinnatud 4380 euro pealt. Kas midagi on ikkagi valesti autol või on see “päris” hind lihtsalt laest võetud? Pildid pole ka ülemäära informatiivsed.

Müügitekst on siiski paljulubav – pikk ülevaatus, üks omanik, heas korras, kärukonks jne. Kui see kõik vastab tõele, siis oon 2890 euro eest see küll hea diil.

Toyota Previa, 3000 eurot

Ilus ja suur pereauto. Previa on väga õnnestunud disainiga ning eeldada võib ka Toyotale omast vastupidavust.

Konkreetne auto on uuena Eestist ostetud ja väidetavalt 195 000 km läbisõit on ka õige. Hiljuti vahetatud pidurikettad ja -klotsid, generaator, lambda andur ja muid pisiasju.

Kui mingit puudust välja tuua, siis ilmselt kütusekulu üle pole põhjust rõõmustada ja alla 10 liitri sajale sellega ei sõida. Natuke paistab piltidelt ka roostealgeid, aga see võib olla ka väga pindmine.

Kuidas osta?

Kui seitsmekohalist autot on kohe vaja, aga ei taha kõiki sääste ära kulutada, siis sellise auto ostmiseks võib kasutada Inbanki autolaenu, millel on kolm olulist eelist:

  • puudub sissemaksu kohustus
  • kaskokindlustus on vabatahtlik
  • vanus ei ole takistuseks

Just need kohustused on tavaliselt suurimad takistused auto ostmisel. Kasko viib kuumakse tunduvalt suuremaks ja sissemaksuks lähevad kõik säästud.

Autolaen on finantsteenus. Tutvu enne lepingu sõlmimist tingimustega ja vajadusel konsulteeri spetsialistiga. Teenust osutab Inbank AS.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.