Inbanki blogi

Otsid suveseiklust? Need 5 toidubussi võid omale Eestist kohe ära osta

Foto: Auto24.ee

Mis oleks, kui viskaks <sisestage siia enda peamine töövahend> lõplikult nurka? Kirjutaks ülemusele, mis sa tast tegelikult arvad (võib ju ka hästi öelda), paneks avalduse lauale ja lahkuks tagasi vaatamata.

Mis edasi? Kohe järgmisest uksest pole ju mõtet sisse astuda ja sama töövahend uuesti kätte haarata. Elaks natuke teistsugust elu. Mitte tingimata lihtsamat või muretumat, aga teistsugust. Vagabundi elu. Rändaks ringi, seikleks hotellides, nagu ühes reklaamis kunagi öeldi.

Vabadus ja seiklusjanu!

Sõidaks Intsikurmu või Juu Jääbile, libiseks läbi Õllesummerilt või One Mile Challenge’ilt. Aga mitte külastajana, vaid pakuks rahvale rõõmu ja kõhutäidet. Mida iganes sa enda tugevuseks pead – võikud, praekartulid, burger või hoopis kukeseenesõõrikud. Kõik on võimalik!

Kui sul praegu kuklas tuksatas, et oot, miks ka mitte, siis tegime väikse ülevaate sellest, milliseid toidubussi variante sul kohe oleks võtta, et jõuaks hooajaks juba menüü kokku panna ja masina ette valmistada.

Peugeot Stevens, 2002. aasta, 7900 eurot

See on hetkepakkumiste järgi minimaalne summa, mille peaksite säästudest või lahkumishüvitiseks välja võtma, et saada ühe toimiva toitlustusauto omanikuks.

Foto: Auto24.ee

Sõiduk ise on väidetavalt heas korras ja sõitis omal jõul Euroopast kohale. Piltide järgi tuleb sisustuse puhastamiseks veel vaeva näha. Peamine kulu saabki ilmselt olema teil sõiduki eriilmelisemaks ja hubasemaks muutmine.

Kuigi toit ja selle kvaliteet on peamine, siis lihtsalt punane buss ei jää meelde ning võib muude ägedate vahel tähelepanuta jääda.

Foto: Auto24.ee

Kuigi need tegelik- ja soodushind read on kuulutustes tihti väga loomingulised, siis müüja arvates on auto väärt üle 14 000 euro, aga ta on nõus pea poole odavamalt ära andma. Päeva parim tehing?

Etalmobil Camion, 1996. aasta, 8900 eurot

See on väga hea toorik, mis nõuab korralikke investeeringuid. Hetkel on tegu kauplusautoga ehk, et sees on pigem riiulid ning mitte väga heas seisukorras. Kogu toitlustuse osa tuleb sisse ehitada.

Foto: Auto24.ee

Samas on tegu väga suure ja funktsionaalse autoga, millest saab isegi suure varjualuse välja voltida. Valgusteid on võimsalt ja tundub mõistlik variant suuremaks ettevõtmiseks kui näiteks kohviputkaks. Mobiilne restoran? Juht vajab ka C-kategooria lube.

Foto: Auto24.ee

Müüja on sama, mis eelmisel ja ka jutt sama – auto sõitis ise Belgiast kohale. Sama on ka allahindlus. Väidetavalt on auto väärt 18 000 eurot.

DAF 400 ehk Herbi, 1992. aasta, 10 000 eurot

Selle auto näol on tegemist juba tuntud tegijaga. Veganrestorani “V” peakoka Mikk Mägi toiduauto on sisustuse poolest heas korras ning hästi hoitud.

Foto: Auto24.ee

Auto on küll vana, aga omaniku sõnul kenasti hoitud.

“Vurab ilusasti ringi, köök toimib hästi. Sõitmiseks ei ole vaja muud kui tahet foodtruckiga ringi rännata ja B-kategooria juhiluba,” kirjutab Mikk.

Foto: Auto24.ee

Kas auto hinnaga tuleb kaasa ka kaubamärk või peab kõik üle värvima, pole teada. Hea festivalihõng on aga kindlasti juba küljes.

Mercedes-Benz 380 ehk Hungry Karl, 1991. aasta, 29 900 eurot

Mida?! 30 000 eurot sellise auto eest? Aga siin on konks – müügis pole mitte ainult sõiduk vaid toimiv ettevõte.

Foto: Auto24.ee

Selle raha eest saab laoruumi, retseptid, kehtivad lepingud, kontaktid üritustekorraldajatega ja eeliskutsed, kodulehe ja Facebooki fännigrupi. Tegemist on täiesti valmis asjaga, millega kasvõi homme päev minna seiklustele vastu.

Et müüja pühendumusest aimu saada, siis on valmis tehtud korralik müügiprospekt koos kogu olulise infoga. Seda saab vaadata siit.

Mercedes-Benz L 307, 1980. aasta, 35 000 eurot

Nii, kas sellega tuleb ka ettevõte kaasa? Ei, see on ainult auto, mille hinna kruvib kõrgeks ilmselt põhjalik taastamistöö.

Foto: Auto24.ee

Vanust arvestades on tegemist stiilse uunikumiga, mis niisama vettinud friikaid kindlasti ei luba pakkuda. Ainult parim ja kvaliteetseim kraam. Alginvesteering on suur, aga auto ise hoiab kindlasti väärtust, et sobival hetkel järgmisele see edasi anda.

Foto: Auto24.ee

Lisainfot palju pole, aga piltide põhjal on aru saada, et ümberehitus ja taastamine on olnud ülipõhjalik ja autol sisuliselt uueväärne seisukord. Kaasa tuleb ka 7kW Honda generaator.

Mida pakuksid sina sellest autost?

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses