Inbanki blogi

Päeva kuulutus: Mercury, mis tuleks nagu kehva graafikaga arvutimängust

Fotod: Auto24.ee

Ja seda mitte üldse halvas mõttes. Auto on Eestis haruldane ja näeb oma ajastu ameeriklastele omaselt päris stiilne välja.

Lihtsalt, kui vaadata nendel fotodel auto esiosa, siis meenutab see umbes 10 aasta taguseid arvutimänge, kus graafika oli veel sellisel tasemel, et detailid olid kuidagi kokku sulandatud. Teine asi, mis esiosa vaadates meenub, on VAZ 2106, mis on arvuti abil laiemaks ja pikemaks venitatud.

Mercury Monterey Maradeur nime kandev hiigelauto on 6,8-liitrise mootoriga ning 5,5 meetrit pikk. Silma torkab ka pagasiruumi luuk ja tekib küsimus, et mida need ameeriklased 60 aastat tagasi vedasid nii suurtes kogustes?

Auto pärineb aastast 1965 ja seega polnud veel kohale jõudnud kütusekriis, mis kärpis kõvasti maanteelaevade võimsusnumbreid. Sellel autol on hobujõude üle 250. Ilmselt läheb neid kõiki vaja, sest tühimass on 2,1 tonni. Istekohti on autos kuus.

Auto on väidetavalt heas korras ja ülevaatuski läbitud. Hinnaks 9900 eurot. Tundub igatahes väga stiilne.

Kuidas osta?

Kui kõiki sääste ei taha kasutada ja et veidike ka kütuse jaoks jääks, siis sellise hobiauto ostmiseks võib kasutada Inbanki autolaenu, millel on kolm olulist eelist:

  • puudub sissemaksu kohustus
  • kaskokindlustus on vabatahtlik
  • vanus ei ole takistuseks

Just need kohustused on tavaliselt suurimad takistused auto ostmisel. Kasko viib kuumakse tunduvalt suuremaks ja sissemaksuks lähevad kõik säästud.

Autolaen on finantsteenus. Tutvu enne lepingu sõlmimist tingimustega ja vajadusel konsulteeri spetsialistiga. Teenust osutab Inbank AS.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.