Inbanki blogi

Päeva kuulutus: V6 mootoriga Ford, mis on ootamatult hea auto

Foto: Auto24.ee

Suurte mootoritega keskklassi sedaanid olid 2000ndatel päris levinud. Võimsa jõuallikaga sai osta Mazda 6, Opel Vectrat ning ka Ford Mondeot. Foori alt ja otse minnes olid need muidugi tegusad, kuigi esiveolised.

Kui asi läks natuke keerulisemaks ja võtta tuli ka kurve, siis kõik nii head enam ei olnud. Suur mass, liiga vähe inseneritööd ja noh, nagu ikka, kui asi ei maksa väga palju, siis ei saa palju ka loota.

Foto: Auto24.ee

Ford Mondeo ST220 oli erand. Esiteks on tegu vabalthingava V6 mootoriga, mis tähendab, et puudub turboviivitus. Samuti suutis Ford natukenegi pingutada ning ära kasutada kõik oma kiirete luukpärade ehitamise oskuse ning ei lajatanud Mondeosse lihtsalt palju jõudu vaid ka head juhitavust.

Selle tulemuseks ongi 220-hobujõuline manuaakastiga sportsedaan, millega kannatab teha kõike – teha igapäevasõite, käia rajapäevadel ja antud auto puhul seda vaid 2900 euro (või vähema) eest.

Foto: Auto24.ee

See auto on Eestis juba alates 2012. aastast, seega läbisõit on ilmselt õige. Liikluskindlustuse fondi andmetel on olnud päris mitu avariijuhtumit, aga mitte ükski neist Ford enda süül ja kahjusummad pole olnud ka väga suured, mis lubab arvata, et mingeid suuremaid varjatud kahjusid äkki ei ole.

Foto: Auto24.ee

Ilus hele nahksisu, mõnusalt tagasihoidlik must värv (kuigi Fordi sinine oleks ka äge) ja visuaalselt heas korras. Võib eeldada, et selle raha eest on sõidurõõmu kõvasti!

Eestis on müügil veel üks sarnane ST220, mida tasub ka kaaluda. Hind on vaid 2000 eurot, samas on ausalt välja toodud paar viga. Sama ausalt on toodud ka väga rohkelt tehtud töid. Rohelised veljed ja punane sisu on muidugi juba maitse asi.

Foto: Auto24.ee
Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.