Inbanki blogi

Päeva kuulutused: kaks sarnast Rolls-Royce’i, aga hind erineb kaks korda

Fotod: Auto24.ee

Rolls Royce Silver Spur – 5,3 meetrit puhast stiili ja 1980ndate luksust. Kes siis sellist ei tahaks, eks ole. Ja õnn on saabunud meie õuele, sest Eestis on müüki tulnud kaks sellist luksuslaeva! Mõlemad on pärit Jaapanist, aga rool asub õnneks õigel pool.

Silver Spur on Silver Spirit seeria natuke pikem versioon, seega mitu sentimeetrit rohkem luksust. Mootor on mõlemal autol legendaarne 6,75-liitrine V8, millel hobujõude “piisavalt”. Ühel näitab kuulutus neid 241 ja teisel 218, aga väga suurt vahet nagunii pole. Tühimass 2,4 tonni teeb sellest luksuslaineri, mitte sportsedaani.

Soodsama saab kätte kõigest 9900 euro eest. Lisainfot on väga vähe, aga öeldud on, et värvkate on pleekinud, aga mootor hea, kere korras ja käigukast “toimetab”. Mida iganes see siis tähendab.

Teine on juba Eesti registris, ägeda numbriga 030XMS (jõulud, eksole) ja maksab 19 900 eurot. Infot on samuti vähe, aga piltidelt vaatab vastu veidike värskem olukord, kui soodsamal, seega ilmselt see 10 000 eurot hinnavahet tulebki üldiselt paremast seisukorrast.

Kumbki neist ei ole mõistlik ost. Ükskõik, kui hästi sa seda endale ära üritad seletada. Aga kui sul on piisavalt garaažiruumi, tahad ilusa ilmaga minna ja tunda end kui briti aadlik 1980ndatel (või naftašeik), siis kahtlemata on tegemist autodega, mis paistavad silma ja tekitavad aukartust.

Lihtsalt, ka 9900-eurose Rolls-Royce’i ostmiseks peab võrdlemisi rikas inimene olema.

Kuidas osta?

Kui tunned, et pidamiskulud pole probleem, aga kohe ei tahaks kogu ostusummat välja käia, siis ostmiseks võib kasutada näiteks Inbanki autolaenu, millel on kolm olulist eelist:

  • puudub sissemaksu kohustus
  • kaskokindlustus on vabatahtlik
  • vanus ei ole takistuseks

Just need kohustused on tavaliselt suurimad takistused auto ostmisel. Kasko viib kuumakse tunduvalt suuremaks ja sissemaksuks lähevad kõik säästud.

Autolaen on finantsteenus. Tutvu enne lepingu sõlmimist tingimustega ja vajadusel konsulteeri spetsialistiga. Teenust osutab Inbank AS.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.