Inbanki blogi

Taavet ja Koljat: üle kahe meetri pikem, kümme korda suurem ja võimsam mootor

Fotod: Auto24.ee

Auto24.ee portaali tuli täna müüki ülitüüne Lincoln Continental Mark 3, mille sünniaastaks on 1970. Selle peale meenus, et hiljuti pandi müüki üks musta numbriga Fiat 600 aastast 1971. Sama vanad autod, aga milline erinevus!

Täpsemalt on erinevus 2345 millimeetrit ehk 2,3 meetrit. See on põhimõtteliselt ühe Smarti jagu. Laiuses erinevad Fiat ja Lincoln üksteisest 0,63 meetri võrra.

Võrdleme veel? Mootor on Lincolnil 7,5-liitrine (7536 cm3) ja kilovatte 162. Fiatil on mootorimahtu tervelt kümme korda vähem — 767 kuupsentimeetrit, kusjuures ka võimsuse vahe on täpselt kümnekordne ehk Fiatil 16 kilovatti. Seega mootori efektiivsus on täpselt sama.

Kaal? 2350 kg vs 630 kg. Ehk siis 1 Lincoln = 4 Fiatti. Taavet ja Koljat, aga omamoodi lahedad mõlemad. Ei teagi, kumba võtta.

Mõlemad on väga heas seisukorras, Fiati must number on muidugi tase omaette ja annab Lincolniga võrreldes teatud eelise tuleviku mõttes. Samas maksab ameeriklane 11 000 eurot ja itaallane 20 000 eurot.

Kummal on rohkem potentsiaali olla hea investeering ka tulevikku silmas pidades, on raske öelda. Kumbki pole otseselt haruldane auto, küsimus on, kui palju neid on järel sellises konditsioonis. Ilmselt tuleb otsus teha maitse-eelistuse pealt või siis võtta mõlemad!

Kuidas osta?

Hobiautode ostmiseks sobivad hästi nii Inbanki autolaen (kuni 15 000 eurot maksvad autod) kui ka Inbanki autoliising (kuni 25 000 eurot maksvad autod). Neil mõlemal on antud juhul kolm suurt eelist:

  • puudub sissemaksu kohustus
  • kaskokindlustus on vabatahtlik
  • vanus ei ole takistuseks

Just need kohustused on tavaliselt suurimad takistused auto ostmisel. Kasko viib kuumakse tunduvalt suuremaks ja sissemaksuks lähevad kõik säästud. Samuti on hobiautod valdavalt vanemad sõidukid.

Autolaen ja Autoliising on finantsteenused. Tutvu enne lepingu sõlmimist tingimustega ja vajadusel konsulteeri spetsialistiga. Teenust osutab Inbank AS.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.